Sene başından beri beraber oynatmamız gereken ikili buymuş demek ki. Kadroda orta sahada daha iyi bir alternatif yok gibi gözüküyor. Diğer tüm orta sahalara göre daha çok mücadele ediyorlar.

Önlerinde arda'nın oynamasını istediğim ikili.
Gün geçtikçe birbirine alışan dinamik orta saha ikilisi. Zajc ceza sahası koşularını arttırırken crespo'da alan kapatıp rakipten top sökme işini yapıyor bu yüzden orta sahada rolleri paylaşabiliyorlar.

Vitor pereira'nın en büyük hatasının ve ismail kartal'ın en büyük doğrusunun bu ikili olduğunu düşünüyorum. Vitor asla bu iki adamı yan yana denemedi her maç orta saha ikilisi değişti ve eyt'lilerle de oynadık. Gustavo ve sosa'dan kurtulunca takıma hareket geldi mücadele gücü arttı.
Sezon başı komik rakamlara satılması gündemde olan zajc vitor sayesinde takımda kalırken, orta saha oyuncusuna ihtiyacı olduğu için komik bir rakama crespo'yu aldıran da vitor'un ta kendisidir.

Orta sahada gereksiz ve faydasız bir kalabalık yaratan yönetimin baskılarına rağmen bu iki oyuncunun takımda kalması biraz da şans aslında.

Gustavo, sosa, irfan, mesut gibi isimlerin olduğu bir ortamda adı sanı duyulmayan crespo'ya durduk yere süre verebilecek teknik adam dünya üzerinde yoktur ki İsmail Kartal da defalarca denenmiş ve başarısız olmuş sosa ile başladı ve her seferinde aynı sonuçla karşılaştı.

Zajc ise fenerbahçe seviyesinde olmayan, sadece topsuz alanda hareketli oluşu ile takıma dinamizm katan, vasat üstü bir oyuncu ancak mevcut takımda bu bile fark yaratabiliyor.

Bu ikili ile sezon başında vitor maçlara başlasa 2. Maçta hocayı ıslıklamaya başlardık.
jesus'un en büyük hatası bu ikiliyi bozması oldu. yerine evlatlarından biri olan arao geldi, bakalım zajc kalacak mı? hocanın zacj'ı çok tuttuğunu görmedik hazırlık maçları itibariyle. o bölgede verimi, performansı, kalitesi 10 kat düşen crespo'yu denedi sürekli. hiç hoşuma gitmese de elimizdeki en makul senaryo bu iki futbolcunun da satılıp, arao ile birlikte bir 6 bir de 8 transfer edilmesi. mhy 8'in, transfer edilecek oyuncu da arao'nun yedeği olur gibi duruyor. umuyorum crespo'nun 8 oynaması gibi bir hataya düşülmez. ve yine umuyorum ki arao beklenenden iyi çıkar.
Genç,dinamik çalışkan ve kaliteli ikili. Böyle bir düzen oturtmuşken bozulmaları hayati bir hata olacak tüm sezon söveceğiz izleyin.
Yedek kulübesine yakışmayan ikili. Süre alması gereken ikili. Eski formlarında değilseler bile maç maç oynatılarak eski formlarının yakalanmasının sağlanması gereken ikili.