7 mart’ta oynanan West Ham maçında oyundan altından ve o günden beri arsenal forması giyemeyen ikili.

sokrat 63. dakikada oyundan alınmış, 89. dakikada da Mesut kenara çekilmişti.

Bu iki oyuncunun da adı fenerbahçe ile anılıyor.
gelmeleri halinde fenerbahçe'nin yanlış yoldan dönmediğini gösteren ikili olacaktır.

artık bu takıma net bir stoper gerekiyor. hani alındığında "evet işte bu bizim stoperimiz." diyebileceğimiz bir stoper. ama biz halen o bölgede kumar oynuyoruz.

mesut özil'e ise hiç girmeyeceğim. ali başkan, ne olur taraftarı dinleme artık. mesut özil bizim boyumuzu çok aşar. 5 milyon euro maaş haberleri çıkıyordu en son. daha imza parasına girmedim bile. haberler doğrudur muhtemelen çünkü mesut, arap yarımadasında bu paranın fazlasını bile kazanır.

umarım gelmezler.
İkisi de uzunca süredir kadroya dahi giremeyen futbolculardan oluşan transfer paketi.

Sokratis en azından yakın dönemde 3-5 maç oynamis olsa kendisinin gelmesini isterdim. Zira genel kanının aksine ben Fener'e yarayacak bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Sakatlık geçmişi olmayan ve kolay sakatlanmayan, gözüpek, kuvvetli bir savunmacı sokratis. Üstüne bu toprakların insanı olduğu için ister istemez uyum daha kolay oluyor. Zaten vatandaşı pelkas da var takımda.

Fakat ciddi anlamda aylardır maç oynamamış olması büyük soru işareti. Eğer iyi bir efor testiyle karar alınırsa, sağlık ekibi de iyi çalışırsa ve geçer not verirse ben sokratis'i fener'de izlemeyi isterim. 2 yıllık bir periyotta bence iyi performans verir. Savunma yapmayı bilmeyen oyuncuya onca sene kimse Almanya'da barindirmaz ya da epl'de şans vermez. Tabii oyuncu 2 yıllık anlaşmayı kabul etmeyebilir, muhtemelen 3 sene üstünden masaya otururlar. Maaş olaylarını ise hiç bilemiyorum. Çok fazlaysa gelsin ya da gelmesin dememiz anlamsizlasir, zira zaten gelemez.

Benzer maaşlarda başka oyuncu alalım dersek ise, malesef böyle oyuncular bulamadığımız gerçeğini hatırlatmak isterim. Ben de isterim gidelim iyi bir takım oyuncusu luyindama gibi birini ya da yeni kjaer'imizi bulalım. Ama yok. Ya yönetim beceremiyor ya da topçu yıllardır Avrupa yüzü görmemiş bir kulübe gelmek istemiyor. Mantıklı olan da bu zaten.

Mesut'u ise istemem çünkü takıldığı tayfa sıkıntılı biraz. Yeter, elimizde o ayaklarda çok topçu var zaten.
Sokratis 1-2 sene önce gayet gelebilir konumdaydı ve iyiydi ama şu an bayadır oynamıyor ve saatli bomba konumuna gelmiş durumda bizim stoper sıkıntımızı çözmeyecektir malesef.ama paramız yoksa ve bedava gelecekse sanırım tek alternatifimiz o gibi gözüküyor.

Mesut konusu ise direk çok ayrı bir konu bir kruse vakası daha yaşarız bize gelirse kafasında futbolu bitirdiği çok belli gelmemeli hele o maaşlara.