yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar alımları şu an için kapalıdır!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

melih bostanfenerbahçe u17'de forma giyen santrafor.

8 Nis 2004 kocaeli doğumludur.
16 yaş altı milli takımımızın Belçika'yı 3-1 yendiği hazırlık turnuvası karşılaşmasında, ikinci yarı oyuna dahil olup maçı, bir gol ve bir asist ile tamamlamıştır.
yaşına göre olgun bir oyuncu. duran topları - korner dahil kullanıyor. çalım atı, top sürebiliyor. stil olarak dybala'yı andırdı tabi boyunun da kısa olması belki de böyle bir benzerlik sezdirdi bilemiyorum. fakat sadece golü düşünen değil, asist yapma isteği de olan bir genç.
sağ ayaklı bir oyuncu olmasına karşın sol ayağı da çok iyi görünüyor. topla çok hızlı yön değiştirebiliyor olması, slalom yapabilmesine ve savunmaların içinden geçmesine sebebiyet veriyor, büyük avantaj. tabi kendi yaş grubu için söylüyorum. kalecileri önde yakaladığında aşırtma denemesi çok iyi bir özellik çünkü topa odaklanmak yerine önüne bakıyor oluşu, kalecileri ve savunmacıları takip ediyor oluşu çok iyi.
a takım seviyesi için henüz çok çok erken ama iyi bir golcü olabileceğine dair sinyaller veriyor tabi fb golcüsü olmak çok ama çok zor. semih şentürk bile o formayı alamadı. keşke eski golcülerimizin birkaçından eğitim alabilse. mesela niang'dan delicilik, hoijdonk'tan ve rvp'den bitiricilik, alex'ten saha görüşü gibi.
muhtemelen kaybolup gidecek genç yetenektir. birbirimizi kandırmayalım alt yapımızdaki değerlere sahip çıkamıyoruz, kaldı ki elinden tutup a takım'a yükseltecek eğitim ve cesareti gösterecek bir sistemimiz hâla yok.
Gelecek sezon Avrupa'da bir kulübe kiralık gönderilmesi gereken oyuncumuz.

Rezerv lig olsa oraya gitmesi gerek ama halihazırda bir rezerv lig kurulması gene mümkün olmayacak gibi. O yüzden Belçika ya da Hollanda liginden bir takımla anlaşıp gelişimi gözlenmeli. Çünkü 2 sene sonra fenerbahçe'de oynatılır mi? U19'dan gelen hiçbir kimseye süre verilmeyeceği ortada iken mutlaka avrupa piyasasına çıkarılmalı. En azından orada gelişimi daha mümkün, uyduruk u17de süre almasını beklemek yerine.