ÖZEL: Fenerbahçe Beko'dan önemli hamle❗Türk basketbolunun en önemli isimlerinden Mehmet Okur önümüzdeki sezon Fenerbahçe Beko staffında yer alabilir.Hem Igor Kokoskov hem de Mehmet Okur oldukça istekli. İkili daha önce Detroit Pistons'da birlikte çalışmışlardı.
@Levent_yavuzz
Genç yaşta nba'e gitti bir Avrupalı olarak önemli de bir kariyeri oldu. Hemen her uzunun zamanla yaşadığı sakatlık problemine o da yakalandı ve belki birkaç sezon da erken emekli oldu. Nba için önemli bir kariyer sahibi oldu. İleride hall of fame'e düşük de olsa girebilir. Türk birisi olsun denilirse mesela. İlk ve tek all-star olmuş Türk. Yine şampiyonluk yüzüğü bulunan tek Türk. Bunlar güzel Fakat nba ile euroleague çok benzer değil. Gerçi Mehmet Okur dönemindeki nba, şimdiki Avrupa basketboluna gene uygun parallellikte idi. En azından koş koş at mantığı yoktu.
Detroit pistons'ın hala ezbere sayılabilecek ilk 5ini chuncy billaps, tysean Prince, Richard hamilton, wallace kardeşler çok katı bir savunma örneği sergiliyor, sahada rakiplerini sertlikle Yıldırıyordu. nba içinde o kadar sert savunma bir daha seyretmedim. Golden state de savunması iyi ve sert bir takımdı fakat onlar daha çok oyun sertliği sergilerken Mehmet okur'un benchten gelip sınırlı süre aldığı dönemdeki Detroit şampiyonluğa giderken fiziksel sertlik de gösteriyor, kurulu setlerle rakiplerinin bir türlü çözüm üretemediği bir takım haline gelmişti. O takımda kısıtlı da olsa süre alması önemliydi zira sonrasında o dönem için bile yüksek bir bedelle jazz'a yolu düşecekti.

staffta yer almasını ben de isterim ama son yıllarda altyapı okulu açtı orada çocuklarla basketbol eğitimi üzerine çalışıyor diye hatırlıyorum yani futbolda da daha evvel söylediğim gibi iyi sporcu olmak iyi idareci- iyi teknik adam olunacak anlamı çıkartmaz. Bu sebeple sırf nba'de koç getiriyoruz yanına da nba'de oynamış birisini getirelim diyerek hareket etmek doğru mu bilemiyorum.