2006 – 2009 yılları arasında fenerbahçe forması giymiş sırp futbolu. 7.5 milyon avro bonservis bedeliyle atletico madrid’den fenerbahçe'ye transfer olmuş fenerbahçe kariyerinde 46 maçta 22 gol kaydetmiştir.
transfer süreci futbolcunun ağzından şöyle gerçekleşmiştir.

“ Fenerbahçe yöneticileri ile görüştüğümde Madrid'den ayrılmak istemediğimi onlara açık bir şekilde söyledim. Ayrılacaksam para için ayrılabileceğimi söyledim ve bu nedenle çok uçuk bir maaş talep ettim. Bu da tabii ki onlara fazla geldi, biz de masadan ayrıldık. Ertesi gün yine geldiler. Karar değiştirmişler, benim absürd maaş isteğime yakın bir maaş teklif ettiler. Ben de ardından sözleşmeyi imzaladım. Ertesi gün özel bir jet beni almaya geldi. İstanbul'da havalimanında 50 bin kişi beni bekliyordu. Büyük bir çılgınlık vardı. Her şey çok çabuk olmuştu.”
ilk geldiği dönemdeki deplasman gollerini unutamadığım futbolcu. sivas ve konya maçlarında uzaktan şutlarla o dönem çok tartışılan zico'ya hayat vermiştir. 2006-07 sezonu çok düşük puanlı şampiyon olduğumuz bir sezondu ve her puana ihtiyacımız vardı o yüzden kendisi kritik gollerin adamıydı.

çok tartışılsa da benim iyi andığım forvetlerimizdendi. lakabı ise batman'di.
kendisini çok severdim o zamanlar gelmesi bile meseleydi. işte şimdi nerden nereye dedirtecek bir oyuncuydu. penaltı olayıyla şanssız bir şekilde hatırlanacak sırp forvet.
100. yıl kadromuzda yer alan batman lakaplı sırp forvet. turkiye'de oynadığı 69 maçta 30 gol atmıştır. yaşadığı sakatlıklar ve ailevi sorunlar sebebiyle inişli çıkışlı bir performans sergilemistir. aldığım ilk arkası isimli forma kezman formasıydı. Kezman sevdiğimiz bir abimizdi, Beşiktaşı severdi.
Olması gerekenden çok daha düşük bir kariyeri vardır. Zira oynadığı kulüpler Avrupa'nın elit 30 takımlarını say desek kste onların arasında yer alıyor. Bizde de efsane şampiyonlar ligi sezonunda katkı vermiş olmasına rağmen çok da başarılı daha dogrusu yeterli değildi. Bakın kezman'ı begenmiyorduk, hatta anelka'yı beğenmiyorum jansen çok iyi koşuyor santraforuna evrildik. Başka da bir şey demek istemiyorum.