Sakatlanmış sanırım 4-6 hafta arası oynayanayacakmış.
Malesef daha her takımdan çok fazla sakatlık olacağını düşünüyorum,ligi devam ettirmek mantıklı değildi dediğimiz buydu işte umarım ağır bir sakatlık olmaz kimse de.
4-6 hafta arasi sahalardan uzak kalacak stoper. Tabi belli degil ama sosyal medyada boyle haberler cikiyor. Gecmis olsun.
Bekleyelim bakalim. Cok ilginc bir 8 hafta gecirecegiz, bir suru sakatlik olacak. Form durumlarinda degisiklik olacak. Bakalim nasil bir 8 hafta gecirecegiz...
Gs'den ayrilmasina uzulecegim oyuncu. Ayaginin iyi olmasi disinda hicbir artisi olmayan bir oyuncuyu kaybetmeleri beni uzer, bunun yapamadigi defansif meziyetlere sahip bir oyuncuyu alirlar filan daha saglam tandemleri olur sonra.
Isin komik olan tarafi ise gs taraftari 25m€'dan filan bahsediyor, 20den asagi birakilmaz filan diyor. Milli takimlarinda sov yapan ve tr disindada piyasasi olan eljif vedat gibi oyuncularin max 5 6m€ edecegini ve hülle yaptigimizi soyleyen adamlar, kendi milli takimina 1 kez dahi secilemeyen ve cl'de 6 gol yemeden duramayan takimin defansina pahabicemiyorlar.
Objektif bakarsam ederi max 8 9m€'dur o da sol ayaginin hatrina.
defansif meziyetleri iyi olmayan ''stoper''. tam bir saatli bomba. yanında luyindama gibi bir insan yiyici olmasaydı muhtemelen bugün vasat olarak anılacaktı.
öte yandan ayağı gerçekten iyi. bu kendisi için önemli bir artı fakat ingiltere'de oynayabilecek kapasitede bir oyuncu değil zaten. italya ligi'nin ilk 10'u hedefleyen takımlarında rahatlıkla stoper rotasyonuna girebilecek bir isim. hatta eğer gideceği takım geriden pasla çıkmaya çalışan bir takımsa -ki ben öyle düşünüyorum çünkü kimse marcao'ya defansif meziyetlerinden dolayı yüksek bonservis vermez- bence rahatlıkla 11'i görebilir eğer ki yanında luyindama gibi bir stoper olursa.

italya ligi'ne giderse maksimum 9-10m euro'ya gider. ingiltere'ye giderse 15 gibi rakamları görebilir fakat ben ingiltere'ye gideceğini düşünmüyorum çünkü onu orada çiğ çiğ yerler.

keşke maksimum bonservisle gitse de türkiye'den transfer olacak oyuncuların değerleri artsa. uzun vadede hem türk futbolunun hem de bizim lehimize olur fakat ben öyle çok yüksek bir bonservis bedelini göreceğini düşünmüyorum.
ha son olarak;
--- muhasabeci gs taraftarı mode on ---
ederi en fazla 2m euro'dur o da kara kaşı hatrına. hayır mustafa cengiz şike yapma lütfen hayır kaldıramayız bu kadarını yeter ya uefa tff mhk pyd öso pkk... yazıklar olsun hüüü :(
--- muhasebeci gs taraftarı mode off ---
Defanansif zekası ve pozisyon bilgisi hiç olmayan oyuncu. Cl'de parladı desek ne zaman izlesek adamın oynadığı defans gol yağmuruna uğruyordu,yani neymiş ayağı iyiymiş e ön liberoyu stopere koy yine bunun kadar defans yapar topta çıkarır onunda ayağı iyi.
Gsli zeksıyla yaklaşayım olaya,vedat'ın 3-4 m € edeceğini düşünen insanlar bu adamın 25 milyon euro etmesi gerektiğini düşünüyor ahhahaahhahahdj yuh ne diyeyim ki iki yüzlülüğün böylesi.
8-9 m € belki eder normal koşullarda.