Cruzeiro'dan 2003-04 sezonu devre arasında Fenerbahçe'ya kiralanarak 18 Süper Lig maçında 12 gol atarak inanılmaz katkı veren fırsatçı golcü. transferi fiyat performans bazında pozitif anlamda fenerbahçe tarihine geçmiştir.
Tribünlerdeki "lorke lorke morcio nobre" tezarahuatı hala kulaklarımda :)

ps. 2006 yılında tc vatandaşı olarak mert ismini almıştır
2006 yılında türk vatandaşı olup, adını mert nobre yapan ve geçtiğimiz yıl futbolu bırakan oyuncu.

şimdilerde hatayspor'da yardımcı antrenörlük yapmaktadır.
2003-2004 sezonunda fenerbahçe tarafından cruzeiro'dan kiralanmış forvet oyuncusu. fenerbahçe'de, özellikle alex'le müthiş bir uyum yakalamış, neredeyse penaltı misali korner ve duran top kullanmamızı sağlamıştı.

2005-2006 sezonu sonunda cruzeiro'ya geri dönmüş, gelecek sezon da bonservisiyle beşiktaş'a katılmıştı.

19 kasım 2006 fenerbahçe-beşiktaş maçı'nda saraçoğlu'na beşiktaş'ın kaptanlık pazubandıyla çıkmıştı.

beşiktaş'ın neden büyük bir takım olmadığının vesikasıdır bu tercih, en azından benim için. sezon başında fenerbahçe'ye transfer olan tümer metin'e nispet olsun diye, 3 günlük futbolcularına kaptanlık pazubandı vermişlerdi.
Herhalde formamızı başarılı bir şekilde terletmesine karşın adı en az anılan oyunculardan. Iyi bir bitirici değildi ama çok iyi fırsatçı birisiydi. Zaten attığı golleri çoğunlukla fırsatı değerlendirip atıyordu. Nobre'nin iyisine inzaghi denilebilir.

Öte yandan tam fiyat performans canavarı idi. Ayni şartlarda daha iyisini getiremedik herhalde.
Çok sağlam bir yardımcı forvetti. Mücadelesiyle aklımda ahlaklı iyi bir oyucuydu seviyordum. Brezilyadan aldığımız hücum oyuncuları bizi üzmüyor genelde fernandao'da çok kaliteli olmasa da o da öyleydi.

Brezilyadan böyle adamlar getirmek inanılmaz zor olmasa gerek ya. bizimkilere sorsan 37 yaşında anadolu takımı forveti tercih edilir tabii.