Futbolcu

Doğum: 10 Ocak 1993
Uyruk: Kongo
Boy: 1,90
Mevki: Stoper
"Erol Bulut, Wolfsburg forması giyen stoper Marcel Tisserand’ın mutlaka alınmasını istedi. Bunun üzerine harekete geçen yönetim Alman kulübüne resmi teklifte bulundu.." @sercanhamzaoglu
Erol hocanın istediği stopermiş. açıkcası pek bilgim yok oyuncu hakkında ama genel profil olarak oldukça yeterli duruyor. yanına sarr da gelse keşke.
Geçen sezon maç oynamamış neredeyse. Dedim sakat mıydı acaba?

Hayır sakat değilmiş en azından bilinen bir sakatlığı yokmuş.

Fakat 2017/2018 sezonunda bir tendon yırtığı yaşamış ve 40 gün sahalardan uzak kalmış. Tam dönmüş ve herhalde sakatlığı nuksetmis ya da diğer ayağında yine tendonu yırtılmış ve yaklaşık 5 ay sahalardan uzak kalmış.

Elbette bu demek değil ki kronik sakat fakat bu risk söz konusu gibi ve son 3 sezonda ligde ortalama 15-16 maç oynayabilmiş. Bu performans ve sakatlık sebebiyle olmuş olabilir. Fakat stoperde bu kadar sıkıntı yaşadığımız son 4 senede oraya alınacak oyuncu bedelsiz değilse böylesine risklere girmeye değmeyecek kalitede olmalı. Lemos da değil bu isim. Çok canımız yandı orada, önemli bir transfer elzem.
Olur da gelirse en az 4 penaltı yaptırıp 3 kırmızı kart görür gibi geliyor.
Mucadeleci bir oyuncu fakat ayakta kalmak yerine paso kayıp top kapmaya çalışıyor. Her ne kadar bu müdahalesi iyi de olsa zamanlama hatası çok can yakar. Stoperin iyisi ayakta kalmayı olabildiğince sürdüren, kolay çalım yemeyen, geniş alanda yakalansa da pozisyonunu güncelleyebilecek birisi bence. Bakalım sanki gelecek gibi.
------tweet------

Wolfsburg, Marcel Tisserand için 2.5 milyon Euro talep etti. Pazarlıklar hem bonservis hem de kiralama üzerine sürüyor. Tisserand Fenerbahçe’ye gelmek istiyor. @yagosabuncuoglu

-------tweet--------

valla bahsedilen bedel cüzi geldi bana, tm değeri 6 milyon euro olan bir futbolcudan bahsediyoruz sonuçta..
Bu, lemos ve serdar arasında dönecek bir stoper rotasyonu şampiyon olamaz. Bu 3 oyuncuda yanına lider, tecrübeli pozisyon bilgisi iyi ve mental olarak güçlü lider bir stoper istiyor. ama yönetimimiz bunu göremiyor sanırım hala.
Kamil glik gibi tecrübeli bir adam 3 milyon euro'ya italyaya gitti. öyle birini getirmek bu isimlerden birinin yanına bu kadar zor olmamalıydı ya.