yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

marc wilmotsfenerbahçe'yle anlaştığı iddia edilen, 2014 dünya kupası ve euro 2016'da belçika milli takımı'nın başında yaptıklarıyla (daha doğrusu yapamadıklarıyla) elindeki malzemeyi (ki o malzeme dönemin en potansiyelli kadrolarından biriydi) kullanma konusunda iyi görüntü sergileyememiş hoca.
blanc'ın ardından wilmots iddiasıyla birlikte, fenerbahçe'nin yabancı hoca tercihinde bulunacağı düşüncesi iyice güçlendi ve bu durum birkaç soruyu beraberinde getiriyor:

1) ffp gerçekten bu sezon yok sayılacaksa, iyi bir kadro kurmak mümkün mü olacak? finansal durum aslında müsait de, tek engel ffp miydi?

2) önceki sorunun cevabı evetse; "iyi" transferleri bu yeni hoca mı, yoksa kulüpteki ilişki ağları mı seçecek?

3) üst yapı hocası tipinde bir teknik direktör gelecekse; emre-volkan- ve iddiaları güçlenen gökhan-caner'in de eklenmesiyle nasıl bir hiyerarşi oluşturulacak? (veya bu adamlar geldikten sonra bir anlamı var mı?)

abiler olacaksa yine bu takımda, buruk, bulut, palut farketmez hangi türk hoca gelirse gelsin zaten o düzen işlemez, o adamlar varken bazı şeyleri önden kabul etmeleri gerekecek, kabul edecek hocadan da uzun vadede hayır gelmez (yalçın koşukavak iddiaları çıktığında da benzer şeyleri düşünüyordum). o yüzden sistem sahibi prensipli yerli hocaların fenerbahçe'yi bu adamlar varken kabul edeceğini düşünmüyorum (ederlerse haklarındaki fikrim değişir).

blanc, wilmots tarzı hocalar ise para için gelir ama, öyle kendini abilere yedirmezler. ya gönderir ya kendileri gider, başka bir alternatif son olmaz o hikayede yani.
sevgili tevfikken durumu iyi özetlemiş. bence wilmots yeni bir fırsat arıyor olabilir ama bence bizim için çok doğru bir tercih olmayacaktır. şu an fenerbahçe'ye güçlü bir kriz yönetimi sergileyebilecek bir isim gerekiyor. tabi ki teknik, taktik bilgisinin de iyi düzeyde olması gerekiyor. wilmots'lu belçika milli takımında bunu görememiştik. belki kendini biraz toplamış ve geliştirmiş olabilir, bilemiyoruz tabi ki.

bekleyip, görelim.
Belçika basınından Voetbal24'e göre antwerp 'in kendisine yaptığı teklifi reddetmiş hoca.