ben bu adamı ne zaman izlesem gol atıyor. Hatta şöyle ki ciddi ciddi yılda 20-30 gol attığını falan düşünüyordum. Yedekten gelip gol attığı önemli maçlarda neden yedek oturduğunu bile sorguladığım oldu. Sonradan istatistiklere baktığımda gördüm ki herif sadece ben izlerken gol atıyormuş(*). Abartısız söylüyorum ki son 3 yılda sadece ben izlerken bile gol atmış olabilir.

Fenerbahçe'ye transfer olursa leblebi gibi gol atacağını düşünüyorum. Bitiriciliği de bana kalırsa yüz üzerinden doksan dokuz. Izlediğim kadarı ile klose'nin reenkarnasyonu(*).
Barcelona kariyeri çok kötü gitti ama onun dışında oynadığı takımlarda iyi iş yapmış santrafor.

Klasik fizikli pivot santrafor tipinde olduğu için tsl'de iş yapmama ihtimali yok. Fernandao lvl3. Gibi düşünebiliriz.
Klasikleşmiş gol atamayan golcü durumu söz konusu.

Ancak bizde golcü yetersizliğine ek olarak golcüsüne pozisyon yaratamama sorunu daha büyük bir sıkıntı. Yoksa Larin denilen nalbur kılıklı o kadar golü gelsin bir de çubuklu ile atsın da görelim.

De Jong'a gelirsek benim beğendiğim tarz bir oyuncu değil. Zira elimizde serdar d gibi bir pivot zaten var. Bize dar alanda iş yapacak oyuncular gerek. En basitinden nobre gerek. Karambolde içeriye vuracak. Gerçi öylesi Avrupa'da da kalmadı.

Ayrıca yine TD gelmeden transfer girişimleri görüyorum, hiç akıllanmayacak bu yönetim.

Bir takım zibilyon adet golcü!!! Transfer edip hep mi karavana atar. Slimani'den tutun da rossi'ye kadar hep karavana.

Vedat'ı isteyen Ersun, valencia'yı isteyen Erol'un istekleri dışındakilerden hiç bir şey olmadı. Onların da yaptıkları işte ...

Luuk de Jong'a dönersek tekrardan; Hollanda ligi dışında ben gol attığını hiç hatırlamıyorum. Burada saç baş yoldurur. La Liga gibi görece yumuşak ligde skor yapamayan adama maç başına 2 defa pozisyona girilen bir takımda /ligde atacağı golleri!!! Hayal bile edemiyorum.

Hollandalı olmasa Barcelona takımında değil oynamak idmana çıkamazdı. Enes Ünal'ın Hollanda cosplayi işte.

Neyse gelirse bizim transfer mastürbatörü taraftarımız başlar ligin içinden dışından geçmeye başlar diye. 2 hafta gol atar falan ufff... Denir, sonra bu çöp! Demek için birkaç hafta yeterli olur.