İnanılmaz bir maç çıkardı.ve bir kez daha haklı çıkardı bu sene takımda kalması gerektiğini savunanlari.son dakikalarda mert hakanin arkasından attığı depar ne kadar büyük bir iş disiplini olduğunu gosterdi ve soğukkanlı bir şekilde savunma önünde pas dagitmasi bugun maçı bize getiren kilit noktalarin başında gelmektedir.
hücuma çıkan takımın arkasında bıraktığı boşlukları neredeyse kusursuz süpüren oyuncu.
ikinci yarısını full sarı kartlı geçirdiği halde mükemmel oynamış defansif orta saha.
süper ligimizin en süper futbolcusu. şu adama sahip olduğumuz için ne kadar şanslıyız, farkında mısınız? hiç oyundan düşmez, 90 dakika görevini en iyi şekilde yapar, savunmaya ve hücuma destek verir. ohooooooo daha bir sürü şey.
Tarifi zor bir oyuncudur. Maç içinde birçok şeyi aynı anda ya da bir maçta yapılabilecek her şeyi maçın her anında yapabilir. Konuyu açmak için, football manager terminolojisi kullanmak gerek. O bir defansif orta sahadır. Savunma ile orta saha arasındaki boşluğu tek başına doldurup top alır verir, rakibi karşılar, takımın savunmaya ve hücuma yerleşme süreçlerinde doğru yerde durarak arkadaşlarına zaman kazandırır. O bir gizli liberodur. Savunma göbeğinin arasına üçüncü bir stoper gibi girerek geriden top çıkarma konusunda sorumluluk alır, stoperlerin kademesine girer, orta sahaya top taşır ya da uzun paslarla takımını atağa kaldırır. O bir anchor man’dir. Savunmanın önünde rakibin alanını daraltır, pas arası yapar, kaptığı toplarla takımı atağa kaldırır. O bir savaşçı orta sahadır. Hem orta sahada, hem de rakip yarı alanda rakibe sürekli pres yaparak top kapar, rakibin kontralarını engeller, takım arkadaşlarına rahat bir nefes aldırır. O bir derin oyun kurucudur. Savunmadan aldığı topları yatay, dikey ve çapraz dağıtarak geçiş hücumlarında pas istasyonu olur. O bir registadır. Hem geride top alır, top dağıtır, oyun kurar; top rakipteyken de 3. Bölgeye kadar çıkıp pres yapar, rakibin kurmak istediği oyunları bozar. O bir box-to-box orta sahadır. İki ceza sahası arası durmadan, yorulmadan gider gelir, koşar, basar, bozar, kapar, dağıtır, yeniden kurar ve şekillendirir. O bir dinamodur. kaptırılan toplar sonrası takım savunmaya dönerken kanatlardaki boşlukları doldurur, bek ve açık pozisyonundaki oyuncuların gönül rahatlığıyla hücuma katılmalarını sağlar. O, allahın bir lütfudur. Sakatlık, kaza, bela görmesin; sağlığı yettiğince bu renklere hizmet etsin. İyi ki var, iyi ki bizimle..
Sarı kart sınırına yaklaşmış oyuncu. Tek sarı kart daha görürse bir sonraki maç cezalı duruma düşecek. Hooijdook vaktinde sezonu 3 sarı kartla tamamlamayı başarmıştı fakat mevkiler farklı. Görece zayıf bir orta sahaya sahip olunan ilk maçımızdan önce 4. Sarı kartını görmeli.
Gençlerbirliği maçında sarı kart görüp beşiktaş derbisinde cezalı olacak futbolcu.

bu türk hakemlerinin ciğerini bilirim.