Ligi bilen hoca, ligi bilen sportif direktör ligi bilen bıdıbıdı bitti şimdi de bu çıktı.

Ne ligmis bu süper lig, bilmeyen ögrenemiyor, sanki bana Çince.

Kuyt, sow, hooijdonk da mı ligi biliyordu? Sanki bir oyun karakteristligimiz var da ikide bir bu abukluk ortaya çıkıyor. Sürekli dönüp dolaşıp bu ligde çıtası kendi zirvesine çıkmış eski topçuları geri getirmeye bakalım daha ne kadar devam edeceğiz.

Kanka nefis bir topçu buldum ismi talisca... Öyle bir topçu ki kafayı yersin.
dünyanın en saçma tabirlerinden birisi olabilir. sanki türkiye'de oynanan futbol değil de curling. aynı futbol işte ne ligi bilen hocadan filan bahsediyoruz?
bakın gerçekten şu tabiri anlamaya çalışıyorum ama olmuyor. kendimi futbolcu gibi düşünüyorum. bugün belçika ligi'ni bilmiyorum mesela. öğrenmesi çok mu zor? hayır. biri çıkıp bana ligin işleyişini filan anlatacak, nelerin öne çıktığını anlatacak hepsi bu. birkaç tane de maç izlersem tamamdır işte. yahu her şeyi geçtim zaten biz gidip de hollanda ligi için sistem oluşturmayacağız ki, süper lig için oluşturacağız yapılanmamızı ve sistemimizi. yani bu sisteme uygun oyuncular almak zorunda olacağız. ben anlamıyorum bu ligi bilen tavırlarını falan.

ligimize uygun bir sistem oluşturursun ve bu sistemi oturtursun. sonra o sisteme uygun oyuncular alırsın ve sistemin iyiyse tıkır tıkır makine gibi işleyen bir takımın olur. benim anlatmak istediğim şey bu işte. ligi bilen sistem dersen tamam diyeceğim ama ligi bilen hoca, ligi bilen oyuncu ne abi... çok kıl oluyorum bu tavra.

ligi bilen oyuncuymuş. alper potuk, tolgay arslan falan da iyi biliyor ligi mesela. hayır sanki türkiye'de oynamış bir oyuncu ligin bug'ını falan bulacak başıma. yani sanki çok über paslar deneyecek, ligi bilmesi nereye pas atması gerektiğini falan öğretecek. gerçekten gereksiz.
Bir Ali Koç düşüncesi.

O sebeple de ligde forma giymiş sonrasında transfer olmuş oyuncuları geri getirmek gibi hayali var.
Sörloth, Vedat, bakambu...

Eee sportif direktör sistemini inşa etmeyi başaramazSan, scout ekini inşa edemezsen, normal elbette. Çünkü başkan olarak senin bir çırpıda sayabilecegim topçu sayısı 30-40. Haliyle de beceremiyorsun.