Ülke futbolundan futbol oynamasının önündeki en büyük engel olan anlayış.

Türkiye'de futbol oynanmasın diye sürekli kaos çıkartacak, taktik bilgisi yetersiz, oyuncu geliştirmeyi düşünmeyen, ligde kalsam yeter düşüncesini şiar edinmiş, 2 tane koşan siyahi topçuya uzun top atmaktan öteye geçemeyen taktik zeka ile iş bulan teknik adam örgütü ile ikili ilişkileri muhteşem olan, yabancı dili olmayan bu sebeple de iletişim kuramayan spor medyasının ısrarla dilinden düşürmediği bir tekerleme adeta " ligi bilen hoca "!!!

Bu sebeple de ikide bir Daum, Lucescu, Mustafa Denizli, Aykut kocaman, hikmet karaman, Ersun yanal, fatih terim, Şenol Güneş vs dönüp dolaşıyoruz.

Bunda elbette garantiye kaçayım kafasıyla günlük düşünen kulüp başkanlarının da katkısı yüksek. Bir hoca a takımdan kovuluyor, b takımına haftasında gidiyor. b takımından kovulan da a takımına gidiyor. hayır bu adam başarılı ise neden oradan kovuldu? Kadroya göre degil, oyun mantalitesine göre değil o esnada kim boştaysa gelsin başlasın Çünkü " ligi bilen hoca "
Hahahahah ne oldu? Düne kadar ligi bilen hoca lazım aggbiiii, yabancılar bu ligde şampiyonluk göremiyor agggbbeee diyen kitle şimdi tartışmaya kapalı bir yabancı hoca lazım diyor. XD