1966 doğumlu, uzun yıllar trabzonspor formasını terletmiş milli sol bek. Trabzon'da kahve kahve dolaşıp taraftarı bilinçlendirmeye çalıştığı için "başbakan" lakabı ile de tanınır. 2009 yerel seçimlerinde chp'nin güngören belediye başkanı adayı olmuştur. 2017 referandumunda rıdvan dilmen'in "meşajıjını aldım" trendine sert tepki koyarak da ayrıca dikkat çekmiştir. Geçmişte pek çok takımsa yardımcı antranorlük yapsa da Şu sıralar sözcü'de spor yazarlığı yapıyor. Ayrıca özer hurmacı'nın da amcasıdır. Esaslı adamdır.

Bugün yayımlanan röportajında fenerbahçe ile ilgili tespitleri çok hoşuma gitti:

"Bana göre birileri Ali Koç'u sabote ediyor. Cisse, Samatta, Thiam ve Valencia golcü mü Allah aşkına? Fenerbahçe'nin şampiyon olduğu yıllara bir bakın. Ya forvetlerinden biri gol kralıdır ya da en az 15-20 golü vardır. Ben sezon başında "Pelkas Fenerbahçe'nin 10 numarasıdır, 9'u bulsunlar şampiyon olurlar demiştim. Ama ne yaptı Fenerbahçe, Pelkas varken gittiler Mesut Özil'i aldı. Ona verdiler yıllık 10 milyon Euro. 3.5 yılda eder 35 milyon Euro. 10 ay top oynamamış adamdan en az 3 ay verim alınamayacağını bilmiyorlar mı? Hadi Mesut'u aldın diyelim. Peki sen dört forvetinin toplam gol sayısının Larin kadar olmadığına da göremiyor musun? Bir de üstüne İrfan Can Kahveci'yi transfer ettiler. Kardeşim sen İrfan Can'ı neden alıyorsun? Bir sezonda en fazla 3-4 gol atar. 7 milyon Euro da ona verdin. Elinde en az 10 milyonluk Ozan Tufan'ı attın kulübeye. Kafadan 17 milyon Euro gitti. 6 milyona Samatta'yı almışsın. Etti sana 23 milyon. Mesut'a da 35 milyon Euro toplamda para ödüyorsun. Sen bu kadar hata yaparsan başka yerlerde suçlu aramana gerek yok. Bırakın milleti karalamayı.Bu kadar hatalı ve gereksiz transferlere rağmen Erol Hoca'yı başarılı buluyorum. Bir hocanın öncelikli hedefi sahadaki oyuncadan tam kapasiteyle verim almaktır. Bunu Erol Hoca başarıyor. Ama oyuncu kalitesi burda öne çıkıyor. Bu forvetlerle ne yapabilirsiniz ki?"

Rakamların bazıları yanlış olsa da, mesut konusuna katılmasam da genel anlamda eleştiri okları doğru yeri işaret ediyor. Bu sezonun sorumlusu emre belözoğlu'dur.
içimden geçenleri bir bir söylemiş, bu vesileyle artık kendisini takip ettirmiş yazar. evet futbol iklimimizde hala futbolu bilen insanlar var. uğur meleke, mehmet demirkol, serdar ali çelikler, uğur karakullukçu gibi hafif tabir kullanıyorum zeki olmayan sözde ulemalardan sonra kendisinin sözleri benim için altın değerindedir. maalesef bu minvalde bir konuşmayı en son güntekin onay yapmıştı. fenerbahçe düşmanlığından mı yapmıştı bilemem fakat o da fenerbahçe'nin çok kaliteli bir kadrosu olmadığını söylüyordu. bravo.