Tenis efsanesi Rod Laver'ı onurlandırmak adına 2017'den beri düzenlenen turnuva. Avrupa vs Dünya Karması şeklinde iki takım üzerinden sert kapalı zeminde oynanmaktadır. Bu sene 24-26 Eylül tarihlerinde Boston'da TD Garden salonunda oynanacak. Takımlar oyuncuların dünya sıralamasındaki yerlerine göre oluşturuluyor. Bu seneki organizasyona katılan isimler ve sıralamaları şu şekilde:
Avrupa
2- Daniil Medvedev
3- Stefanos Tsitsipas
5- Alexander Zverev
7- Andrey Rublev
8- Matteo Berrettini
11- Casper Ruud

Dünya
10- Denis Shapovalov
14- Diego Schwartzman
17- Felix Auger-Aliassime
23- Reilly Opelka
26- John Isner
81- Nick Kyrgios

Avrupa Karması safi yetenek, dünya karması ise Diego dışında ace teröristlerinden oluşuyor. İlk 3 turnuvadaki gibi Avrupa kazanır.
roger federer'in para basmak için kurduğu turnuva.

rod laver'ı onurlandırmak işin 2. planı.
2021'de de Avrupa Takımı kazandı ve 4/4'te yaptılar. Ama ne kazanmak! Dünya Karması'nın 14-1 ile içlerinden geçtiler resmen.

3 güne yayılan organizasyonun her günü 3 tekler, 1 çiftler maçı oynanıyor. İlk günkü maçlar 1 puan, ikinci günün maçları 2 puan, üçüncü günün maçları 3 puan veriyor ve 13 puana ulaşan takım şampiyon oluyor.

Son günü tekler maçlarının oynanamadığı organizasyonda ilk iki gün oynanan 6 tekler maçını da Avrupalılar kazandı. İlk günkü çiftler maçı Dünya Karması'nın, ikinci ve üçüncü günkü çiftler maçları ise yine Avrupa'nın.

Avrupa Karması'nda en çok galibiyet alan isim bir tekler ve iki çiftler galibiyeti kazanan Andrey Rublev oldu.