Tenis efsanesi Rod Laver'ı onurlandırmak adına 2017'den beri düzenlenen turnuva. Avrupa vs Dünya Karması şeklinde iki takım üzerinden sert kapalı zeminde oynanmaktadır. Bu sene 24-26 Eylül tarihlerinde Boston'da TD Garden salonunda oynanacak. Takımlar oyuncuların dünya sıralamasındaki yerlerine göre oluşturuluyor. Bu seneki organizasyona katılan isimler ve sıralamaları şu şekilde:
Avrupa
2- Daniil Medvedev
3- Stefanos Tsitsipas
5- Alexander Zverev
7- Andrey Rublev
8- Matteo Berrettini
11- Casper Ruud

Dünya
10- Denis Shapovalov
14- Diego Schwartzman
17- Felix Auger-Aliassime
23- Reilly Opelka
26- John Isner
81- Nick Kyrgios

Avrupa Karması safi yetenek, dünya karması ise Diego dışında ace teröristlerinden oluşuyor. İlk 3 turnuvadaki gibi Avrupa kazanır.
2021'de de Avrupa Takımı kazandı ve 4/4'te yaptılar. Ama ne kazanmak! Dünya Karması'nın 14-1 ile içlerinden geçtiler resmen.

3 güne yayılan organizasyonun her günü 3 tekler, 1 çiftler maçı oynanıyor. İlk günkü maçlar 1 puan, ikinci günün maçları 2 puan, üçüncü günün maçları 3 puan veriyor ve 13 puana ulaşan takım şampiyon oluyor.

Son günü tekler maçlarının oynanamadığı organizasyonda ilk iki gün oynanan 6 tekler maçını da Avrupalılar kazandı. İlk günkü çiftler maçı Dünya Karması'nın, ikinci ve üçüncü günkü çiftler maçları ise yine Avrupa'nın.

Avrupa Karması'nda en çok galibiyet alan isim bir tekler ve iki çiftler galibiyeti kazanan Andrey Rublev oldu.
bu sene ilk kez izleyeceğim tırışka turnuva. 23-25 eylül arasında londra'da düzenlenecek.

niye izleyeceğim peki? çünkü içerisi şampiyonlar ligi gibi:

twitter


djokovic katılıyor(muhtemelen bir daha katılmaz), 1 yıldır tenis oynamayan federer kortlara geri dönüyor, üstüne nadal, üstüne murray, şu sıralar favorim sevimli kuzeyli casper, ve bir zamanlar büyük ümitlerle takip ettiğim sisipas oynayacak. üstelik aynı takımda olacaklar.

bu da "dünya takımı" kadrosu:

twitter


edit : isner'in yerine tiafoe dünya takımına dahil edilmiş.