kendisinin fenerbahçe'ye gelmesi olağandır.

biliyorsunuz koronavirüs yüzünden uefa ffp'de esnemeye gidecekti. yeni yaptıkları açıklamaya göre planladıklarından daha da esnekliğe gidecekler. fenerbahçe'nin temel sıkıntılarından birisi de ffp idi zaten.

ali koç cebinden para vermeye hazır olduğunu söylemişti. yani kadroyu cebinden kurmaya. ama ffp kıskacındayız demişti. zaten borçlarımız bayağı azaldı yanlış bilmiyorsam. ama hala tam istediğimiz gibi azaltamadık. bunun bir sürü sebebi olsa da temel iki sebebi var:

1) arazilerimiz ipotekli. dolayısıyla satamıyoruz. satarsak buradan çok büyük gelirler elde edeceğiz. 450-600 milyon euro'luk arazimiz var. tabi hepsini satmayız bir kısmını da kullanırız ama çok azını satsak dahi buradan çok büyük bir gelir elde edeceğiz.

2) bankalar birliği anlaşması

ama her şeyden önce nokta atışı transfer yapmak zorundayız. beşiktaş'ın 2015-2016 sezonunda bonservise harcadığı para 7,5 milyon euro örneğin. trabzon'un bu seneki maaş bütçesi 16 milyon euro. yani futbol aklı olan yöneticiler de lazım.

laurent blanc de sağlam bir kadro isteyecektir. eğer sağlam bir kadro kurulup verilirse şampiyon olabiliriz belki. ama çok para harcatıp şampiyon olamaz diye korkuyorum. misal vitor pereira.

fenerbahçe daha da iyi olma yönünde ilerliyor. ama yine de istediğimiz fenerbahçe'ye hemen ulaşabileceğimizi sanmıyorum.

edit: alttaki arkadaş da yazmış. ciddi anlamda kumar. yani şampiyon olduk, olduk. olamadık, kulüp mali açıdan çıkmaza girer. fm oynamıyoruz burada maalesef. bu kadar büyük bir kumar oynamak ne kadar akıllıca bilemiyorum.

ali koç'a güvenmek istiyorum. inşallah beni yanıltmazsın başkanım. bir başarısız sezon daha geçirmemeliyiz. geçireceksek bile bu sezonda faydalı işler yapılmalı.

(bkz: fenerbahçe'nin 5 yıl boyunca yapılanması)