laci sözlük'ün iç düzenini sağlamakla, üretilen içeriklerin kurallara uyup uymadığını kontrol etmekle, sözlük hakkındaki şikayetlere cevap vermekle ve kullanıcıların laci sözlük hakkında kafalarındaki soru işaretlerini gidermekle yükümlü ekip.
(bkz: #40736) birader bu nasıl bir üslup? çok ağır konuşmuşsun, yaptırım yiyebilirsin bende söylemesi.

tanım: gereksiz yere ağır bir şekilde eleştirilen kişilerden oluşan topluluk.

edit: ayrıca entry'de noktalama işaretleri kullanmamışsın, formata da tam uymamışsın. moderasyon iyidir kötüdür onu bilemem de önce kendini düzeltmelisin kardeşim.

son edit: söz konusu entry'yi ben eksilemedim, ayrıca sözlükte bugüne kadar böyle ağır ithamlar kullanan da görmediğim için bir şeyler yazmak istemiştim. mesaj yerine ulaştığına göre ben çıkıyorum tartışmadan.
bahsi geçen entry'i neden sildiğini anlayamadığım oluşum.

adam küfür etmemiş bir şey yapmamış bu neyin sansürcülüğü. 'çaktı' demek yasak mı?

hangi sözlükte böyle saçma kurallar var? gs sözlük gibi olmaya çalışmanızı anlıyorum da orada da bu tarz kelamlar yasak değil uyandırayım.

altı üstü bir internet sitesi bu kadar kasmayın yahu.
sitemizin moderasyonu. iyidir, hojdir.

ancak entry silerken neden sildiğini bildirirse daha iyi olacak, bunu aylar önce söylemiştim.

bir de @folkwin'in sert üslubu aşırı gereksiz olmakla beraber, "hamsiye şimşek çaktı"dan entry de silinmemeli. o kadar da değil yani.
Sildikleri her entry, sözlük kalitesini korumak ve yazarların güvenliğini sağlamak içindir.

(bkz: #40736)

İlgili entry'yi ben sildim. ne galatasaraylıyım ne de korkağım. silmemin tek sebebi entry'nin "şimşekler hamsiye çaktı" ibaresinden ibaret olmasıydı. cümlenin sonunda noktalama işareti yoktu ve bu da entry'yi niteliksiz yapıyordu. Bir de ilgili yazar, hiçbir entry'sinin sonuna noktalama işareti koymuyor. Uzun zamandan beri süregelen alışkanlığı bu çünkü.

Üstelik ilgili yazarın son 2 günde 3 tane entry'sini aynı sebepten dolayı sildim: cümlenin sonunda noktalama işareti yok ve niteliksiz entry. Silinen entry'nin sebebini de yanına yazıyorum. Fakat halen aynı hatayı yapıyor mesela. Bir ara yine aynı sebepten dolayı entry silmiştim ve sonra nokta koymaya başlamıştı ama şimdi bıraktı. Hayır, bu kadar zor değil ki cümleyi noktalama işaretiyle bitirmek. burası twitter değil, sözlük. ben de twitter'da noktalama işaretlerini sallamıyorum ama sözlükte yazarken mutlaka dikkat ediyorum bunlara.

Olay nokta değil. Mesela geçmişte bu sözlükte cümle, noktayla bitmiyor diye silinen entry sayısı çok çok azdır. Çünkü hepimiz insanız, unutabiliriz. Ama bir yazar, cümleyi asla noktalama işareti ile bitirmiyorsa bu bir hata değil, alışkanlıktır. Bu alışkanlığı da bırakması için kısa olan bazı entry'lerini silmek gerekiyor. Sebebini de belirtiyorum yanına her zaman. yani kastettiğim şu. mesela cümlelerini genellikle noktayla bitiren bir yazarın, noktalama işareti kullanmayı unuttuğu bir entry'sini silmek abes kaçar zira unutmuş olabilir. ama bunu bir alışkanlık haline getirmiş yazarların entry'lerini, onların emeklerine saygı duyarak silmek mecburiyetinde kalıyoruz. yani emekten kasttetiğim de uzun olmayan entry'lerini silmemiz.

Gs sözlük eleştirisine ithafen, onların kuralları ne bilmiyorum ama orada kurallar cok daha sıkı. Sebebi ise yazar sayısının fazla olması. Bu yazarları kontrol etmenin tek yolu, kuralları sıkı uygulamaktır. Burada ise yazar sayısı çok fazla değil ve haliyle sıkı kurallar da uygulanmıyor.

yani sonuç olarak, (bkz: #40736) bu entry'yi noktalama işareti yok diye sildim, hakaretten dolayı değil. göz kanatan entry'lerin olmayacağı bir sözlük dileğiyle...

edit: bu arada entry'nizin silinme sebebini merak ederseniz bana mesaj atabilirsiniz. kimin sildiği görünmüyor tabii ama eğer ben sildiysem kesinlikle söylerim sebebini. zaten silerken de mutlaka sebebini belirtiyorum.
Neymiş nokta koymamışım bak hele bak niteliksiz yapıyormuş "çakma" kelimesi kötü anlamdaymış t*abzon belediyespor ile ilgili entry girmişim çiçek mi vereyim o hamsi kafaların siyaset kuklası takımına ??

Rakibe saygıymış da bilmem ney de onlar senin takımına kaç defa saygı göstermişler ? Senin takımına kapı kolu, çakmak, kaldırım taşı, kale direği atan insanlık mağduru evrimleşememiş çağdışı yaratıklar bu eylemleri yaparken etik oluyor ama biz burada "hamsiye şimşek çaktı" diyince entrymiz siliniyor yazık kafanıza...

Saygı duyduğunuz rakipleri s..k...im.
türkçe bilgisi kıt moderatörlerin görevine son vermesi gereken.
kendileri herhangi birine 'bunak' dememize bile izin vermemekte.

bunak: zihin yeteneğini yitirmiş kimse.

moderasyonda da bunaklar var galiba !!!
arada atarlanıyorum bazı zaman da yazdığım entrylerle uğraştırıyorum ama işini düzgünce yapmakta olan kişilerden oluştuğuna emin olduğum oluşum.

tahammül sınırları ve heyecanları baki olsun.
Geleneksel sebepsiz yere entry silme şenliklerine başlayan moderasyon bu hafta 3-4 tane entrym nedensiz yere silinmiş.