sözlük kurallarında belirtilen alan. fakat ayrı bir başlığı hak ettiğini düşünüyorum.

değerli yazarlar, laci sözlük bir spor sözlüğüdür ve ilgi alanı, sporla doğrudan veya dolaylı yollarla alakalı her şeydir. buna ek olarak sözlükle ve imla kurallarıyla alakalı başlıklar da pekâlâ açılabilir.

konu dışı içinse belli başlıklar mevcuttur:

(bkz:film izleyen sözlükçüler)
(bkz:dizi izleyen sözlükçüler)
(bkz:sözlükçülerin dinledikleri şarkılar)

gibi.

ve dilerseniz kapsamlı olmak kaydıyla yeni konu dışı başlıklar açabilirsiniz. nitekim konu dışı başlıkların çoğu da moderatörler tarafından değil, yazarlar tarafından oluşturulmuştur.

lütfen sadece futbol hakkında yazabileceğinizi düşünmeyiniz. onlarca farklı spor dalı, sporla alakalı yüz binlerce insan var. ve sporla alakalı milyonlarca yazı yazılabilir, bu doğrultuda başlık açılabilir. üstelik konu dışı başlıklarında da dilediğiniz gibi yazabilirsiniz.

peki neden laci sözlük ilgi alanına uymak zorundayız, neden her konu hakkında yazamıyoruz? çünkü burası bir spor sözlüğü ve hepimizin ortak değeri fenerbahçe. eğer bugün bu sınırlandırmayı yapmazsak, yarın ortak değerimiz fenerbahçe olmaktan çıkabilir, troller doğabilir, hararetli ve tatsız tartışmalar oluşabilir. nitekim bunun örneği de fenerbahçe sözlük'te görülmüştür.

dolayısıyla her yazarı, sözlüğün iyiliği için bu sınırlara saygı duymaya davet ediyorum.