bugün çok kötü bir olay yaşadım sözlük.

bilgisayar başındaydım. kalbimde az bir basınç hissettim. neyse sorun olarak görmedim. aslında ben bu kalp krizinden uzun zamandır korkuyordum ve biraz da psikoloji ile alakalı olduğuna eminim de neyse.

sonra basınç az bir şey arttı ve halsizlik başladı. sonrasında ise karıncalanma başladı vücudumda ve ayağa kalktım zira eğer oturmaya devam etseydim muhtemelen bayılırdım. karıncalanma daha da arttı. en son zirve noktaya çıktı ve bayılacak gibi oldum, yavaş yavaş bilincimi kaybetmeye başladım. zirve noktası burasıymış sanırım. yavaş yavaş düzelmeye başladım ve 1 saat içinde eski halime döndüm.

tabii ki kalp krizinden şüphelenip doktora gittim. kan tahlili filan yapıldı, ekg yapıldı. kalp değerlerim normal çıktı. fakat panik atak olma ihtimalimin yüksek olduğunu söyledi doktor. psikiyatra gitmemi söyledi. şu covid döneminde bir de bu baş belası çıktı(*). psikaytra gitmem lazımmış.

kafam çok karışık. bu olay normal değildi, bundan eminim. zira 1 yıl önce de aynısını yaşamıştım fakat o kısa sürmüştü. yahu sigaram yok, alkol çok nadir(*), uyuşturucu filan zaten yok. nasıl oluyor anlamadım. sanırım beslenmeyle alakalı. günümüzde zaten kimse düzgün beslenemiyor ki. margarin, tereyağı, ayçiçek yağı, trans yağlar, kuyruk yağı... bunların hepsi doymuş yağ ve inanılmaz zararlılar. boşuna kalp hastası olmuyor millet.

panik atak kısmına dönecek olursam, sanırım bir süre fenerbahçe'den uzak kalmak zorunda kalacağım. çünkü maç sırasındayken aşırı geriliyorum, diken üstünde izliyorum maçları. abi bazen düşünüyorum da cidden gereksiz mi acaba bu tutum. ne bileyim yani izle geç dimi... ama yok, olmuyor işte. bir şekilde geriliyorsun, kalpten gidecek gibi oluyorsun.

basketbol, voleybol, epl, ucl takılalım bir süre(*). bakalım neler değişecek hayatımda.

bekle beni basket tayfa(*). biraz da basket öğrenelim bakalım. xd
Bugün covid-19 testim pozitif çıktı. Daha kötüsü ailemde benim dışımda 2 vaka daha var.

Başta sözlük yazarları olmak üzere hiçbir insan bu virüsle mücadele etmek zorunda kalmaz umarım.
laci sözlük sevinç kulübü başlığının bomboş olması...

ali koç'un dün basın toplantısında "kulübe kupa kazandırmadan bırakmayacağım" demesi...

yazar alımı yapılmaması...

bazı kıymetli 1 ve 2. nesil yazarların eskisi gibi aktif olmamaları...

ayrıca grimsborough'nun profilinde "en son umutlar öldü" yazması...

toplu halde yazayım dedim. içimde kalmasın.
zamanın çok hızlı geçmesi çok boktan bir şey yahu.

hadi biz 20, 30'lardayız. ama anamız babamız yaşlanıyor.

çok üzücü amk.

yazayım dedim.
Buraya çok entry girilir de insanlar içine atıyor. Şu kadarını söyleyeyim açılmak, itiraf etmek, içindekini söylemek iyi bir şey değil. Çünkü o şeyler insanı kendi öz benliğinden uzaklaştırıyor. Sevdiğinizi ya da hoşlandığınızı mümkün olduğunca belli etmeyin arkadaşlar boşa kürek çekersiniz. Önünüze bakın bir iş sahibi olmaya çalışın.