rekabet açısından süper lig'in bir alt seviyesinde olan lig. barça ile real muhteşem bir yarış içerisinde. ayrıca zor deplasmanlara sahip la liga.

birkaç takım daha katılırsa yarışa, izlenebilir.
antrenmanlara başlamak için koronavirüs testine giren futbolculardan 5'inin sonucu daha pozitif çıkmış lig. böylelikle son 1 haftada 8 pozitif vakaya rastlandı.
not : la liga yönetimi 12 haziran'da liglere devam etmek istediklerini söylemişti.
messi ayrılacak diye ödü kopan lig.
işte la liga yönetiminin yaptıgı açıklama:
"Oyuncu Lionel Andres Messi'nin FC Barcelona ile sözleşme durumuna ilişkin olarak farklı medya kanallarında farklı iddialar yer almaktadır. La Liga, bununla beraber konunun açığa kavuşmasının uygun olduğunu düşündü.
Lionel Messi'nin şu anda Barcelona ile olan sözleşmesi yürürlüktedir. Lionel Andres Messi'nin 26 Haziran tarihli 1006/1985 numaralı Kraliyet Kararnamesi'nin 16. maddesi uyarınca sözleşmesini erken tek taraflı fesih hakkı bulunmaktadır. Sözleşmenin feshine karar verilmesi durumunda özel bir fesih bedeli vardır.
Geçerli düzenlemelere uygun olarak ve bu durumlarla ilgili prosedürü takiben La Liga, söz konusu madddeyi daha önce ödememiş olan Messi'nin transfer yapabilmesi için bu ücreti ödemesi gerekmektedir. Aksi takdirde La Liga, oyuncuya transfer vizesi vermeyecektir."