twitter


Bu yıl ali koç tamamı ile fenerbahçe'ye odaklanınca ciddi bir kâr artışı elde etmiş holding. Tabii 'sayın cumhurbaşkanına' yaptığı yalakalıkların da bu durumda etkisi olabilir. Yalnız hesaplama lira üzerinden yapıldıysa iyi gülerim(*).

Edit: evet, lira üzerinden hesaplamışlar(*). Tabii bu ekonomide bu da çok ciddi başarıdır. Ali koç keşke fenerbahçe için de kendisine vekalet edecek birini bulsa. Ya da vazgeçtim, mümkünse kendisi değil de şirketi yönetenler bulsun. Kendisi emre b. Falan buluyordu.
Kârını beşe falan katlamamış holding. Sadece hesabını lira üzerinden yapmış, enflasyon zaten almış başını gidiyor hali ile geçen seneye göre lira bazında rakamlar yüksek çıkıyor. O mantıkla asgari ücretli de maaşını ikiye katladı(*).

Koç holding'in bile böyle ısmarlama haberler ile hisselerini güçlü tutmaya çalışması ülke ekonomisi adına oldukça korkutucu.

Edit: anlatım eksikliği.
105 bin çalışanı olan devasa holding, bunun içinde özel servisler, ürünlerini kendini namına satan esnaflar, yan sanayiciler bulunmuyor. adamlar hem ihracat rakamlarıyla hemde iç piyasayı besleyerek ithalatı baskılamalarıyla cari açığı olması gerektiğinden düşük kalmasını sağlıyor, bakmayın dinci itlerin saldırdığına beslenemedikleri herkesi ajandalarına yazar onlar.