Ön edit: Başlık aslında kiralık gönderilen altyapı ve genç futbolcuların süre alamaması olarak açılacaktı ama karakter sınırına takıldı.

Evvela bu gençler kendilerini geliştirmeli, buna itiraz edecek kimse yoktur.

Amma velakin bı bu isimler süre alsın diye gönderiyoruz. Bu takımlar da biz oynatırız diyerek herhalde bizden istiyor. Ama görüyoruz ki hiçbirisi süre alamıyor.

Yusuf Mert tunç

Boluspor'a gönderildi kiralık. Yana yakıla forvet aradığımız zamanlarda, kendisini geliştirsin diye. Sadece 2 maçta oyanabildiği icin daha devre arası gelmeden geri döndü takıma.

Allahyar sayyaddmanesh

Gelecekte gelir elde ederiz diyerek transfer edildi. Transfer edildiği sezon daha 2. Forvet yokken kiralık İstanbulspor'a gönderildi. Sadece 7lig maçında süre alırken, 4 tane de kTürkiye kupası maçlarında boy göstermiş 2. Ligde yaklaşık 251 dakika süre almış, hepsi o kadar.

Barış alıcı

2. Defa kiralık gönderilen yanılmıyorsam 1.5 milyon Euro bonservis bedeli ödenen bir isimdi barış. Malatyaspor'da ikinci yarıda süre alamadı doğru düzgün, bu sene başında da Rizespor'a verildi kiralık. O da sadece ama sadece 7 lig maçında toplam yaklaşık 140 dk süre bulabilmiş.

Oğuz Kağan güçtekin

Fenerbahçe altyapı ürünü olan oğuz kağan 3 sezon önce m. City tarafından 5 milyon Euro bonservis bedeline rağmen satılmayan oğuz kağan bugün 20 yaşında, ciddi sakatlık da geçiren oğuz kağan süre alsın, oynasın diyerek Rizespor'a gönderildi. 2 lig maçında yaklaşık 12 dakika süre bulabildi.

Abdulcebrail akbulut

Erzurumspor'a kiralanan Cebrail sadece 4 maçta forma şansı bulurken 2. ligde 1 maçta oyuna girmiş ve girdiği dakika da 90. Dakika.


Batuhan yılmaz

Modafen takımına 3. Lige kiralandı. Yeni Mehmet topal diyorlardı. 15 lig maçında ilk 11de sahaya çıkmış Batuhan yılmaz.

Michael frey

Nürnberg'e kiralanan ve Bundesliga'ya çıkarsa zorunlu satın alma opsiyonu olan frey ise 15 maçta ilk 11de sahaya çıkarken 3 gol 2 asistlik katkı vermiş.

Berke özer

Westerlo'ya kiralanan Berke menüsküs ameliyatı olana kadar her maç ilk 11'de sahaya çıktı.

Görüleceği üzere Berke, frey ( kendisi 25 yaşında ) ve Batuhan dışında ( -ki kendisi 3. Lige verilmiş) süre alan genç oyuncu yok. Önceki senelere gidilirse Samed Karakoç falan da oynamıyordu.

1) bu çocuklar yeteneksiz, o zaman altyapıda kim varsa kovacaksınız, bunlara bonservis bedeli verilen barış ve allahyar'ı kim aldıysa bonservis bedelini ödemeye zorlayacaksınız. ( Barış'ı başkan, allahyar'ı ise galiba comolli)

2) bu çocuklar yetenekli fakat süre verilmiyorsa kiralanan takımlara yaptırıp uyguyalacak maddeler koyacaksınız. ( Galiba barış ya da oğuz kağan için böyle bir madde var)

Bizden oyuncu alacaklarsa kulübeye dikmek için alınmayacağını öğretmesi gerek kulübün, aksi takdirde bunun bir cezası olmalı, keşke ihtiyacı olan bir takıma verilseydi bunlar.

Ayrıca bu isimler izleniyor mu? Gelişimleri-gerçi oynamıyorlar ya- raporlanıyor mu? merak ediyorum.

Gece gece dert edindiğim şeye bak, uyku tutmayınca.
Berke örneğinde görüldüğü üzere yapılması gereken Türkiye alt ligleri yerine Hollanda veya Belçika alt liglerine göndermek.
Sözleşme dehası comolli'nin(*) nasıl olur da gözden kaçırdığını anlamadığım durum.

Futbolcuları gönderirken maç oynatma garantisi almalıydı.
Allahyar ve Oğuz Kağanın içinde bulunduğu durum. Süre alsalar biseyler olucak gibi ama...
ya yusuf mert tunç az daha bildiği futbolu unutuyordu. oynadığı 2 maçı da sol kanat oynadı neden? çünkü solak :)

Allahyar konusu biraz daha olumlu teknik direktörleri antreman performansından memlunum çok çalışıyor ve gelişiyor demişti.

barış alıcı umarım yanılırım ama malesef 2. lig topcusu

oğuz kağan neden oynamıyor anlamak imkansız. nasıl olsa kiralık geri dönecek kafası herhalde.

Frey oldukça seviliyor büyük ihtimalle nürnberg satın alacak.

abdulcebrail için bir yorum yapamıyorum demek ki önünde oynayan mücahit albayrak daha iyi futbolcu ne diyeyim.
Kiralık değil fakat fatih yiğit şanlıtürk. Geri satın alma maddesi olduğundan dolayı bu başlığa dahil ediyorum. Oyuncularımızı ne kadar da doğru yerlere yolluyoruz. Bize bizim düzenimizde oynayan pilot takım şart.