şu zor zamanlarımızda yapmamız gereken tek şey.

kendimi bildim bileli fenerbahçeliyim. hayatımda değişen birçok şey oldu. tek bir şey değişmedi: fenerbahçe. biz bu takımı 3 temmuz'da satmadık. otobüsümüz kurşunlandı. hemen üstü kapatıldı hiçbir şey yokmuş gibi. sürekli haksızlığa uğradık. tüm ülke fenerbahçe'nin karşısında birleşti. siyasiler bile düşmanımız oldu.

denizli'de şampiyonluk kaybettik, kadıköy'de 2 tane kaybettik. çok cefa çektik. 2 kere şampiyonlar ligi'ne gidemedik hakkımız olduğu halde. çok hasar aldık. ne zaman yükselişe geçsek tüm rakiplerimiz bize oynadı. şanssızlıklar yaşadık. birçok şeye hasret kaldık.

ali koç geldi. var gücüyle fenerbahçe'yi ayağa kaldırmaya çalışıyor. ilk defa ayağa kalkma ümidi doğdu yıllar sonra. ilk defa bir sezona inanarak girdik. 2019-2020 sezonu şampiyonu fenerbahçe dedik. kadromuz yeterli olmamasına rağmen, sol bekimiz olmamasına rağmen beşiktaş ve galatasaray'a 4 puan fark attık.

bu sezon ilk defa şampiyonluğa bu kadar yakınız. hepinizin malumu, fenerbahçe bu sezon şampiyon olursa tüm sıkıntıları büyük oranda aşacak. yapılanmaya gideceğiz. her neyse. tek tek yazmayacağım burada. daha önce bunla ilgili entry'lerim var zaten.

şampiyonluğa bu kadar yakın olduğumuz bu sezonda aleyhimize algı yapmak için her yolu deniyor rakiplerimiz. sosyal medyada olsun, spor kanallarında olsun, her yolu deniyorlar... ben hiçbir zaman bu kadar hissetmemiştim şampiyonluğu. evet eksiklerimiz var. ama başarı için her yolu deneyeceğiz. yapacak bir şey yok. ve bu yolda en önemli şey kenetlenmek.

eğer taraftar-futbolcular ve teknik heyet-yönetim birlik olursa, iç sahada gerekli destek verilirse, iç sahada 9'da 9 yaparsak, 7 deplasmanın en kötü ihtimalle 4'ünü kazanırsak o zaman şampiyon oluruz. iç sahada her maç 50000 kişi omuz omuza destek vermek zorundayız. bu takımı şampiyon yaparsak biz yaparız.

evet fenerbahçeliler... kenetlenmekten başka çaremiz yok. ali koç'a, ersun yanal'a, teknik heyete köstek olma vakti değil, destek olma vakti. algıysa algı, çirkeflikse çirkeflik. ağlamaksa ağlamak. maça gidebilen herkes gidecek maça. stad her maç dolacak. müthiş bir atmosfer olacak stadda. başka yolu yok.

onun için ocu, bucu, şucu yok, fenerbahçe var. sezon sonuna kadar fenerbahçe'nin yaptığı her şey doğru. kendi aramızda objektif olacaksak oluruz, ama dışarıya olmayacağız. kenetlenme vakti, umarım bunu başarırız.

yolun sonu 29 olsun.