yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk
Doğum: 24 Nisan 1990   Uyruk: Çek Cumhuriyeti    Boy: 2,11   Mevki: Pivot/Uzun Forvet  

jan vesely/
2
Fenerbahçe'de forma giyen Çek profesyonel basketbolcu.

2.11 boyundaki Vesely, Pivot pozisyonunda görev alsa da gerektiğinde uzun forvet olarak da oynayabilmektedir. Aynı zamanda Çek Cumhuriyeti millî takımında da forma giymektedir.
Yavaş yavaş kendine gelen canımız ciğerimiz.
22 kasım 2019 asvel fenerbahçe beko maçında süre alamamış oyuncu. Obranın siniri kolay kolay geçecek gibi değil.
Euroleague'de son 10 yılın en iyi oyuncularından oluşan takımına aday gösterilmiş çek yıldız.
geçen sene menüsküs sıkıntısına kadar sezonun en formda oyuncusuydu. bakın uzunu demiyorum, oyuncusuydu, mike james falan halt etmişti o esnada. ta ki ameliyat edildi haberinin gelmesine kadar. apar topar sessiz sedasız ameliyat ediliyor ve sonra böyle böyle oyuncumuz ameliyat edildi haberi geliyor.

o yokken üstüne " löven " de sakat at gibi piyasada olmamasına rağmen özellikle melli'nin inanılmaz mücadelesiyle normal sezonu lider kapattık. vesely sezonun sonuna doğru döndü ama belki acele etti oynamak için belki de takım erken geri döndürdü bilemiyorum ama play offlarda ve f4'te aşırı güçsüzdü. ayakta duracak hali yoktu. sonrasında gene sakatlandı gene döndü falan derken sakatlandı, şampiyonayı kaçırdı. geri döndü gene sakatlandı. şimdi ne zaman dönecek belli değil. dönse nasıl dönecek o da belli değil.
bu ay takıma geri döneceği maurizio gherardini tarafından açıklanmış basketbolcu.
Twitter hesabından attığı tweette "Euroleague'de 2 maçın oynanacağı haftada, Avustralya'da yangınların durdurulması ve yaraların sarılması için ben de bağışta bulunacağım. Takımımın her sayısı için 100 dolar bağışlayacağım." ifadelerini kullanmış çek pivot.

Seviyoruz seni.
asvel maçında yediği dirsekten sonra cevap olarak çok akıllıca bir hücum faul yaptırdı.

(bkz:mvp)
Dün asvel maçında evde tek başıma beni salak gibi "jan jan vesely uçalım vesely smacı basmadan duramıyoruuumm" diye tezahürat yaptıran içtiğim biranın kana daha hızlı karışmasına sebep olan süper kahramandır kendisi. Sözlükte komşu falan varsa evet sesini duyduğunuz adam benim. Vesely varsa benim suçum yok komşu ama yine de kusura bakma
(bkz:fenerbahçe beko) takımımızın taktik anlayışında çok önemli bir yere sahip olan avrupa'nın en çok kazanan basketbolcularından birisidir. kafa ve fizik olarak hazır olduğunda takımı inanılmaz seviyelere çıkarabiliyor, hem oynuyor hem oynatıyor hem de savunmada rakiplerin 1 numaradan 5 numarasına kadar kimin karşısında kalsa nefes aldırmıyor.

ancak kilit nokta şurası, çok kolay demoralize olabiliyor, oyun dışı faktörlerden etkilenebiliyor, faul problemine girebiliyor ve maçı bir anda satabiliyor. tamamen bir keskin bıçak. burada oyuncu yönetimi konusunda ne kadar (bkz:zeljko obradovic) 'e güvenimiz sonsuz olsa da her sezon bunları tekrar tekrar yaşıyoruz.

bu kadar para kazanan ve taraftarın sevgilisi olan bir oyuncunun böyle kolay dağılma lüksü maalesef yok. umarız sezonun geri kalanında sağlıklı ve konsantre şekilde sahada kalır ve takımı öncelikli hedef olan f8'e taşır.

(bkz:vesely airlines)