kelimenin tam anlamıyla leş gibi bir insan. 1-2 sene önce rakibi hatice kübra'yı insanların ortasına yalan söyleyerek atmıştı ve tabii ki sosyal medyanın doğal linç kültürü sonucu olaya sorgulamadan atlayan sazanlar rakibini ve federasyonu linç etmişti. sonrasında irem'in yaptığı çirkeflik ayyuka çıkmıştı. 62 kg gibi rekabetin mahalle maçlarından hallice olduğu bir arenada puanları kasıp 57 kg'da yarışmak istemesi yüzsüzlüğünü hatırlayanlar olacaktır.

bunları neden anlattım? çünkü hatice kübra'nın çeyrek finalde elenmesi sonrasında instagram'da şöyle bir rezil paylaşım yapmış: görsel


ciddi ciddi kendisinin haklı olduğunu sanıyor. pes doğrusu. "bu ülkede her şey olabilirsin ama rezil olamazsın." lafı ne de doğru bir laf. utanıp özür dileyeceği yerde hâlâ şark kurnazlığıyla sidik yarıştırma peşinde. işin daha kötüsü, kendisini destekleyenler var. ilgili paylaşımdaki yorumları okuyunca gerçekten üzüldüm.

keşke hatasını kabullenip türk sporunun büyük değerlerinden bir tanesi olmaya devam etseydi. ama bu olaylardan sonra bir daha asla kendisini desteklemeyeceğim. en azından davranışlarını düzeltene kadar. zira böyle davranışlar türk sporuna yakışmıyor.
yaptığı şeyin ne kadar ayıp olduğunun farkında olmayan sporcu. önceki şampiyonlukları egosunu iyi şişirmiş.

bunu da hiç samimi bulmadım:

"Şuan tek isteğim takım arkadaşlarımdan güzel haberler alarak bayrağımızın dalgalandığını görmek. Çünkü bizim ülke olarak buna çok ihtiyacımız var"