uzun yıllar koç holding'te yöneticilik yapmış olan1937 doğumlu türk iş adamı ve sanayici. aynı zamanda başkanımız ali koç'un halası suna kıraç'ın eşi.

en önemlisi de derin galatasaray kod adlı gs lobisinin en üstündeki adam. yani kurtlar vadisinde mehmet karahanlı gibi bir şey. başkanları tayin ediyor falan öyle bir güç.
düşünüyorum da bu koç familyası vallahi zannettiğimizden de büyük aile. rahmi koç, ali koç, inan kıraç; bu 3 isim gerek yönetim, gerek dolaylı yönetimleriyle, sponsorluklarıyla, yardımlarıyla türkiyenin en büyük 3 kulübünün idaresinde büyük rolleri var.
sedat peker'in aba altında sopa gösterdiği derin gsnin lideri aynı zamanda gsnin de facto başkanı. kıraç'ın zamanında şöyle bir açıklaması vardı ''almanya’da da bir takım alıp, orda gs adına ordada ikili gitmekti. çünkü türkiye’nin başına bir problem gelirse gsyi dünyada tanıtan yeni bir gs dışarıda da olsun diye almanya’ı seçmiştik”... adam ülkesinden vazgeçmiş derdi gsyi kurtarmak bakalım adaya son veda edecek isim inan mı olacak?
İnan Kıraç: "Bu sene Fenerbahçe şampiyon olacak. Bu kişisel tahminim. Bana sorulan soru ve benim de tahminim. Galatasaraylıyım, inşallah Galatasaray da bu yarışa katılır. Arzum bu. Fenerbahçe çok iyi, farklı bir takım. Çok gol atabiliyor. Ali Koç'a torpil olacağını söylemedim."

ihtiyar çark etmiş. bizim enişte hakkımda böyle abuk sabuk konuşsa ailece birleşip bir güzel dövdükten sonra kapı önüne konurdu ve en az 2 bayram geçmeden aileye tekrar alınmazdı dua etsin koçların eniştesi.