uyulması sözlük kalitesi açısından elzem olan kurallardır.

maalesef son zamanlarda imla kurallarının uyulmaması daha da görülür hale geldi sözlükte. özellikle cümlenin sonuna nokta koymak gibi basit ama önemli bir imla kuralı bile uygulanmıyor bazen.

hiç kimseden yüzde 100 doğru bir imla beklemiyorum ki benim de imla hatalarım oluyordur muhakkak. fakat en azından cümlenin sonuna noktalama işareti koymak gibi basit ve önemli bir kuralın uygulanmasını da bekliyorum. bu tür basit kurallar sözlük kalitesi açısından büyük önem arz ediyor. zira imla kurallarına büyük oranda uyulmuş yazılar göze hoş geliyor.

lütfen imla kurallarına özen gösterelim. özellikle şuna:

(bkz:cümlenin sonuna nokta koymak)
De ekinin yazımı, ki ekinin yazımını falan arayan yok ama nokta kullanımı ve noktalama işaretlerinden sonra, yeni kelimenin ilk harfinden önce bir boşluk bırakmak okuyanların daha rahat okumasını sağlar.
herkesin azami ölçüde dikkat etmesi kurallardır. eğer içerik açısından zengin, kaliteli ve sürekliliği olan bir sözlük istiyorsak yazılan entry'lerin içeriği kadar imla ve yazım kurallarının da anlam bütünlüğü sağlama bakımından önemli olduğunun bilincinde olmalıyız. özellikle ilk 2 ve hatta belki 3. nesil bu kurallara uymalı ki, sonradan aramıza katılacak olan renktaşlara örnek olabilelim.