gerçekten var olduğuna inanan birilerini görünce kahkahayı bastığım adalet. hele bir de bunu ciddi ciddi futbol için kullanan, hatta ciddi ciddi futbol için tecelli etmediğini düşünen insanlar var.

her gün açlıktan milyonlarca cocugun sıkıntı çektiği, kimilerinin öldüğü, fırsat eşitsizliğinin her bir parçasına hâkim olduğu dünyada senin önemsiz futbol takımın şampiyon olunca ilahi adalet tecelli etmiş olmuyor. veya sen şampiyon olamayınca ilahi adalet bir anda yeryüzünden silinmiş de olmuyor. ilahi adalet denen bir meret varsa zaten önce bu saydıklarıma etki ederdi.

en çok gs taraftarı kullanır bunu. çoğu zaman gülsem de bazen sinirlenmiyor değilim. zira kronik aptallıklara tahammülüm az.

yes bro, gs şampiyon olamadı diye ilahi adalet tecelli etmedi, allah'ın canı bu yıl adaleti uygulamak istememiş. çünkü senin tertemiz, 115 yıllık tarihinde bir kez bile kirli işlere bulaşmamış, ülkenin yüz akı, herkese insanlık dersi verecek takımın şampiyon olamadı; onun yerine kirli, oynadığı her maçta şikeye bulaşan, hayatın her anında haksızlık ve oyunbozanlık yapan, ülkenin yüz karası, sırf o takımı tutuyor diye taraftarını "kötü insan" olarak addettiğin rakibin şampiyon oldu. lol.

ulan bir insan hiç mi düşünmez "acaba ben ne diyorum" diye? ne de enteresan.