Bir tanesi agresif ve savunma hattını yönetecek martin skrtel tipi bir oyuncu, diğeriyse hızlı ve ayakları düzgün simon falette'in birkaç gömlek üstü bir oyuncudan oluşması gereken tandemdir. Daha başkası bizi kurtarmaz.
oyuncuların birbirini tamamlayacağı bir tandem olması gerekir bu tandemin. bu oyuncuların özellikleri de teknik direktörün oynatacağı oyuna göre değişir.

benim tercihim bir tanesi ayağı fena olmayan ve defansif meziyetleri 7/10 olan bir stoper, diğeri ise ayağının bir önemi olmadan defansif meziyetleri 9/10 olan bir stoper.

ya da şöyle de olabilir. lemos gibi kendini göstermeyi bekleyen bir stoperi, top class bir stoperin yanına monte edip gelişmesini beklemek.

ölmeden önce böyle bir tandem izleyebilecek miyiz merak ediyorum.
bir türlü oturtturamadığımız tandemdir. ali koç döneminde stoperlere harcadığımız miktar 30 milyon euro civarı bir paraya tekabül ediyor ve buna rağmen halen düzgün bir stoper hattımız yok. bu durum canımı bir miktar sıkıyor maalesef.
Özellikle zanka,lemos,tisserand gibi feminem tiplerden kurmaya çalıştığımız tandem. Ne kadar kıvırta kıvırta koşan stoper varsa hepsini aldık. Bu cidden büyük bir başarıdır.