en önemli özelliği hızı olan kanat oyuncusu tipidir.

fenerbahçe'de mutlaka bulunması gerektiğini düşünüyorum. şimdilik elimizde bu oyuncu tipinden iki tane var: garry rodrigues ve enner valencia. fakat garry rodrigues kadroda düşünülmüyor galiba. valencia ise sezonu götürür mü ve yeterli olabilir mi bir soru işareti.

fakat genel anlamda şimdiki hızlı kanat oyuncusu rotasyonumuz yeterli gibi görünüyor. fakat takviyeye hayır demem. ama öncelik sağ kanat, net stoper ve yedek/ikinci forvet olmalı.
Bir dönem krasic, dia, markovic, moses gibi isimleri getirdik, hızlı kanat oyuncusu olarak. Fakat hiçbirisinden hedeflediğimiz katkıyı alamadık maalesef ki. Mesela gs bu isimleri iyi buluyor, bize gelenler ise olmuyor. Keita, onyekuru gibi.

Bence sebebi bizim hala klasik 10 numara anlayışı ile kadro planlaması yaparak, kanatlara savunma yönü de olan isimlere yönelmiş olmamız etkili. Bu yapılanmada hızlı oyuncu savunmaya gelmediğinde hemen mağlubiyetin kabahatlisi ilan ediliyor bizde.

Stoch dışında katkı alamadık ki onun da arzulanan kanat performansından değil uzaktan şutları ile faydalandık.

Garry rodriguez'e gelirsek, daha iyisini almadan göndermemek gerek. Elimizde başka ondan yok. Top süren oyuncumuz yok. Deniz gibi stop pas orta tipi, takımı dinlendirecek kanatlar var fakat tempo yaptıracak, faul alacak, adam eksiltecek, sıfıra inip ceza sahasına girecek hızlı bir kanat mutlaka gerekiyor. Dakika 70 sonrasında çözülmeye başlayan rakipleri zorlayacak fuleli bir kanat mutlaka gelmeli.
Başkanımızın özellikle üstünde durup alacağız dediği mevkiydi sene başında.

E kanatlarımızda deniz ve thiam oynuyor ve rodri gönderilecek neredeymiş bu hızlı kanat oyuncuları merakla bekliyoruz artık lütfen.