Fenerbahçe olarak bizi bitiren belki de başlıca slogan.

Ulan bu taraftar daha ne yapsın mutlu olmak için. Bundan sonra başarı yoksa destek de yok. Kendi adıma konuşursam, ne forma alırım, ne fener olurum. Yapana neden yapıyorsun diyecek halim yok ama yeter. bundan sonra iyi gün taraftarı olucam tıpkı gs'liler gibi.
fenerbahçe'yi yıllardır eriten slogan olmuştur.

galatasaray başarısız başkanlarını hemen gönderiyor. başarısız teknik direktörlerini de gönderiyor. biat kültürü yok. kötü performansta stada gitmiyorlar. işte yıllardır başarının ana kaynağı da bu. tepki. 2017 yılında josef'in kafasıyla yendiğimiz maçta stadlarının yarısı boştu. ''fenerbahçe derbisi'' ha bu. derbide stadları boş. siz düşünün.

biz 20 yıl aziz yıldırım'a sabrettik. başarısız olduğunda hemen göndermeliydik. artık borç batağına girdik, yapacak bir şey yok. şu an bizi kurtarabilecek tek başkan ali koç'tur. cebinden para koyup borcu azalttı. hala da borç azalıyor sportif başarısızlığa rağmen.

ali koç bir uyansa yaptığı hatalardan, bir doğru yapılanmaya gitse her şey çok güzel olacak da. olmuyor işte.
olması gerekendir. ben bu hayatta her şeye küserim ama fenerbahçeme küsemem. kızarım ama küsemem.

şampiyon olduktan sonra değil şampiyonluğu kaybettikten sonra o formayla dolaşmaktır asıl kıymetli olan.
Aykut kocamanın ikinci döneminde bile gücüm elverdiği kadar destekledim maçlara gittim ürün aldım. Aykuttan en çok nefret edenlerden biri olmama rağmen sırf aykut yüzünden takımı yalnız bırakanları eleştirdim. Eğer caner ve gökhan bir daha çubuklu forma giyerse ve emre belözoğlu kabadayı gibi adam yiYip samandırada racon keserse, en büyük ali koç muhalifi olucam. Camia evladı zihniyeti bitene kadar ali koç gidene kadar da muhalif olacam desteklemeyecem. Ali koç gelmeden önce ne kadar organizasyonu varsa katıldım. Yeri geldi yoğurtçuda kadıköy de cadde de binlerce sticker yapıştırdım. Yeri geldi kongre üyelerine ulaştım, sokakta seçim kağıdı dağıtan gönüllüler misali ben ve arkadaş grubum ciddi bir şekilde bir çok kongre üyesi ile iletişime geçtik. Başkan başa gelince kadıköy de sabahladık kutladık. Ürün kombine vb zaten demiyorum bunlar boynumuzun borcu kendimizi bildik bileli alıyoruz. SENin için bunları yapan kişi eğer caner ve gg yi bir daha çubuklu forma için de görürse, senin en büyük muhalifin olacak alİ koç. Fenerbahçe kişilerden kurumlardan siyasetten aklınıza gelebilecek herşeyden daha üsttür. Benim için vatan ve aile ile birdir. Fenerbahçe sevgimizi sınamayın.
önceden nispeten katıldığım ve artık katılmadığım slogan.
fenerbahçe benden istediği kadar destek alabilir. ama ne zaman alabilir? ne zaman ki ali koç çıkıp ''sizden 2-3 sezon istiyoruz bu süreçte şampiyon olmaya çalışacağız ama yüksek ihtimal olamayacağız yapılanmaya gideceğiz. bu süreçte rakipler istedikleri kadar şampiyon olsun umrumuzda değil. sizden destek istiyoruz ha vermezseniz de umrumuzda değil biz yapılanmaya gidiyoruz.''
şunu desinler başımın üstünde yerleri var. gücümün yettiği kadar destek de veririm forma da alırım. ama bu eski kafa ile devam edildikçe ben de destek olmayacağım.
bir de şu duygusal tayfaya aşırı kızgınım. neymiş fenerbahçe'yi asla bırakmazlarmış. bravo kardeşim en fenerbahçeli sensin şu an... yahu biz de fenerbahçe'yi bırakmayız. daha önce de yazdım şimdi de yazıyorum. fenerbahçe amatöre düşsün ben yine destek veririm. asla bırakmam fenerbahçe'yi. ama kendinize gelin beyler. duygusallık edebiyatı yapa yapa kulüp başarısızlığa alıştı. yahu burası fenerbahçe ya. fe-ner-bah-çe!! biz başarısız olamayız. biz winner olmak zorundayız. biz en başarılı takım olmak zorundayız. siz fenerbahçe'yi başarısızlığa reva göremezsiniz. ben de göremem.
bu takım son 10 yılda sadece 2 kere şampiyon olabilmiş ya. 2 lan sadece 2 (yazıyla iki). ahahah şaka gibi, şu istatistiğin bile başlı başına bir rezalet olması gerekirken fenerbahçe taraftarı hala büyüklükle kandırıyor kendini. beyler kusura bakmayın da bizi erzurumspor'dan ya da bursaspor'dan ya da herhangi bir türk takımından daha büyük bir takım yapan şey başarılarımız. uyumayın, uyuşmayın!

ben fenerbahçe her sene şampiyon olmak zorunda demiyorum. ama fenerbahçe 10 senede 2 şampiyonluk alamaz. bu böyle olmamalı.

ulan sabah uyanıyorum ne var diye bakıyorum haberlere. kanada sinan gümüş geliyor. as bek olarak gg caner geliyor. teknik direktör olarak abdullah avcı. sinirlerim zıplıyor. biz yapılanmaya gideceğiz diye ümit ediyoruz. yönetim ''adam'' tayfayı getiriyor. tamamen günü kurtarma amaçlı yapılan bomboş planlar. kaç yıldır aynı akıl. günü kurtarmaya yönelik hamleler. ha bu arada bayağı da kurtarmışız günü, 6 yılda 0 şampiyonluk :d.
ac milan akıllandı yapılanmaya gidiyor. biz ise hala günü kurtaralım. daha çok şey yazacaktım da elim gitmiyor. o kadar çok yazılacak şey var ki konu kopabilir.

neyse velhasılkelam, ali koç bu kafa ile devam ettikçe maalesef fenerbahçe 10 senede yine en fazla 2-3 şampiyonluk alacaktır. hatta bu kadar bile alamayabiliriz. ve artık sıradan bir anadolu kulübü oluruz, o arada galatasaray da boşluktan faydalanır egemenliğini ilan eder lige. zagreb gibi tesis kurar her sene şampiyonlar ligi'nde iddialı bir takım haline gelir. biz de ''fenerbahçe büyüklüğü ne kupa büyüklüğüdür ne şampiyonluk'' diye kendimizi avuturuz. devam edelim bakalım.
gerçekler acıdır. bu yazdıklarım size komik ve ütopya gibi geliyor olabilir ama böyle devam edersek gerçekleşecek. ve iş işten geçmiş olacak.
Dünyanın en buyuk yalani, başarının önündeki belki de en büyük engel. Fener'i ya da herhangi bir şeyi sevmek demek onu her koşulda savunmak ya da desteklemek değildir. Ortada bir yanlis varsa, yeri geldiğinde o yanlışı canhıraş eleştirmek gerek.