2020-2021 sezonunda herkes çevresini sararken bizim milyonluk eşşeklerin itiraz etmekten korkuğu-imtina ettiği kimse.
yeteneksiz olanı hiç çekilmeyen.

bugünkü maçta(*) puan kaybımızın sebebi hakem olmasa da gerçekten hakemlik hususunda kafama takılan şeyler var.

ben anlamıyorum. bu seviyedeki maçlara nasıl böyle yeteneksiz hakemler verilebiliyor arkadaş? bugünkü maçta halis özkahya'ya bakıyorum mesela. o kadar yanlış ve saçma kararlar veriyor ki. anlıyorum, tribünler önünde olunca baskıdan dolayı hata yapma şansı artıyor, ama okuması 2x2=4 kadar kolay olan pozisyonlarda dahi nasıl hata yapabiliyor bu seviyedeki bir hakem?

mesela isaac coffee'ye ikinci sarı kartı veremedi 27. dakikada. adam dümdüz elinin tersiyle yapıştırıyor fenerli topçuya. en hafif cezası sarı karttır bu hareketin. bir hakem için de oldukça kolay bir pozisyondu çünkü hareket ve cezası çok belli. yani coffee orada çelme takmadı, ayağa basmadı, ittirmedi. özkahya da bunlara çalmadı faulü. basbayağı o tokata çaldı. bunu çalıp da nasıl sarı vermiyorsun? yani resmen ikinci sarıyı gösterip kırmızıyı göstermeme gibi bir durum var ortada. ciddiyim. ikisi arasında hiçbir fark yok.

ya da altay'ın kabak gibi yaptırdığı penaltıyı da var'a gidip vermesi de bu saçma hatalara eklenebilir. onun penaltı olduğu da ilk bakışta kolaylıkla anlaşılıyordu. 1920x1080 monitörden görüyorum ben bu pozisyonu, sen nasıl oradan göremiyorsun arkadaş?

sonra yine ikili mücadelelerde verdiği yanlış kararlar falan...

yani böyle saçma kararları çok oldu bu maç özelinde. böylesine yeteneksiz hakemler nasıl bu seviyedeki maçları yönetebiliyor diyeceğim de dünyanın her yerinde saçma kararlar çıkıyor. futbolun zirvesi epl'de dahi oha dedirten fm olayları tadında hakem hataları yapılıyor. bakın bu hakemler öyle sıradan bir futbol seyircisi veyahut yorumcusu değil. bu iş için yıllarca eğitim alıyorlar. buna rağmen nasıl böyle hatalar yapabiliyorlar anlamıyorum.

yani bugün puan kaybetmemizin sebebi hakem değil, biliyorum ama bu durum benim garibime gidiyor.
var'ın gelmesiyle yaptıkları meslek inanılmaz şekilde kolaylaşan meslek insanı.

bunu şeye benzetiyorum, düşünsenize cerrahsınız ve artık ölüm diye bir nane yok.

ee diyeceksiniz ki neden hala bu işler yürümüyor?

ulan tamam ölüm yok da her hastanın karnında makas unutursanız olmaz tabi..

insan az kendini geliştirir azıcık başarılı insanlarda feyz ALır ama nerde??
Kaybedilen puan sonrasında illa ki konuşulacak olan futboldaki karar mercii. Oynanan kötü oyun bariz olarak istatistiklerle belliyken ve maç içinde yapılan değişiklikler kötü olmasına rağmen hala hakem konuşulabiliyorsa o takımdan bir cacık olmaz. Bir arpa boyu yol alınamaz.