oynarken az sövmezdim bu casper'a. fakat adamın hakkını yemişim. kendisi burayı okumuyordur elbette ama özür dilerim sevimli hayalet. sahada görülmezdin ama skora bir şekilde katkın dokunuyordu. sen gittin, senin alman versiyonun geldi, daha büyük hayalkırıklığı yarattı.
fenerbahçe taraftarının değerini gidince anladığı bilmem kaç yüzüncü futbolcu. mevlana adını taktıkları bir diğeri de önce brezilya milli takımına seçildi, dün de bu yaşında dünya kulüpler şampiyonası'nda mücadele ediyordu. ve o adamı taraftarın lafıyla bedavaya bırakıp koca sezon alper'den 10 numara oynamasını bekledik. giuliano da aynı şekilde; ne kadar özverili olduğu hep görmezden gelindi. doğru koşuları, enerjisi, gol yollarındaki becerisi, görev bilinci, çalışkanlığı hep küçümsendi, bütün emeği galatasaray maçında kaçırdığı pozisyondaki acemiliğine indirgendi. şimdi de çöp ilan edilme sırası 2 hafta önce övgüler düzülen, dönüşü heyecanla beklenen kruse'ye gelmiş. bu kafayla daha çok heba ederiz yılları. futbolun takım oyunu olduğunu anlayıp bireylere gereğinden fazla önem atfetmeyi bıraktığımızda her şey çok daha güzel olacak. ama yakın gelecekte böyle bir ihtimal göremiyorum maalesef. bu ülke her şeyin kişiler üzerinden tartışıldığı, sisteme ilişkin değerlendirmelerin dikine, coşkulu, atak, defansif, yan pas gibi birkaç ezbere sözle geçiştirildiği garip bir yer. 'vasat'ı fazla uzakta aramamak lazım. vasat, tam da bu kısır tartışmaların olduğu yer aslında. 'kahraman' fetişizmi sadece futbolda değil, ülkenin her probleminde çıkıyor karşımıza. halbuki 'özne' olması gereken takımın ta kendisi. bunu ilk anlayan kitlenin fenerbahçe taraftarı olmasını çok isterdim ama pek de umudum yok açıkçası.
bir üstteki yazar arkadaşa katılıyorum, çok güzel özetlemiş. maalesef genel olarak türk taraftarlarında olan bir problem var: bir özelliğini beğenmediği, tutmadığı futbolcuları kötüleme. Bunu yaparken de bir akıma kapılma. fenerbahçe taraftarında biraz daha ağır basıyor çünkü 6 yıldır şampiyonluk görememiş bir camiayız dolayısıyla yapabileceğimiz inancı yok.
teknik direktör bir hamle yapar hemen eleştiririz. sürekli genç oynat deriz ama gençler oyuna girse ve kötü performans gösterse yuhlarız. maalesef antu , fenerbahçe taraftarının foruma yansımasıdır. Durumun vahiyetini buradan anlayabilirsiniz :/.
tanım: fenerbahçe'nin eski oyuncusu.
Edit: imla.
ilk geleceği zamanlar demiştim ki ''sambacı olsun çamurdan olsun'' fenerbahçe'ye gelip oynamayan brezilyalı oynayamasa bile çirkeflik yapan tek bir futbolcu bile yok. kendisini özlemedim desem yalan olur güncel kruse'ye bin basar ve skorerdi.