10 mart 2001 tarihindeki macta hakem erol ersoy'a tukurdukten sonra oyundan atilan ve 10 yıl süren hukuki bir süreç sonunda hakem Erol Ersoy'a hakaret ettiği için tazminata mahkum olan, formasini giydigi kulubun karakterine sahip, karpatlarin maradonasi olarak anilan Super yetenek ama bir alex degil tabi ki.
Gheorghe Hagi:

"Dayım matematikte çok iyiydi. Herkese matematik öğretebilirdi, bende de denedi ama başaramadı. 1 ay sonra dayanamadı ve 'Alın bu çocuğu buradan' dedi. Bir kulağımdan giren diğerinden çıkıyordu. Aklım fikrim hep futboldaydı."
Son 2 gundur sosyal medyada malum kitle tarafindan mesut ozil ile kiyaslanan kisi. Lafa geldimi mesut patlayacak, bizim psikolojimizi hic etkilemez bu transfer, adam bitik, vasat, akpli filan diyolar ama kendi efsaneleri ile kiyaslama yarisina giriyolar aralarinda. Allah akil fikir versin.

Mesut yakin tarihin en buyuk futbol musabakalari olan messi vs ronaldo anlamina gelen el classico'larda madrid'in 10 numarasiydi. Maclarda Bu iki oyuncudan sonra gelen 2-3 yildizdan biriydi, hagi bu seviyede tutunamayip turkiye'ye sutlanmis bir oyuncudur.
Mesut'un rekor üstüne rekor kırdığı kulüpten def edilmiş futbolcudur.gslilerin ağzından hiç düşürmemesi temiz bir eziklik belirtisidir normal tabi. İrfan ya da aytaçla kıyaslayamayacakları için.

Gerçi onları da alamayacaklar gibide olsun :d
Real madrid'de oynadığı zamanlar oyuna sonradan giren beklenilen seviyeye çıkamamış ve madrid taraftarları tarafından kendisine vasat denmiş bir futbolcudur. Arap atı misali gs'ye geldikten sonra açılmıştır. Gs'lilerin Ufacık akıllarıyla karşılaştırmaya çalıştıkları mesut özil ise gelmiş geçmiş en büyük real madrid efsaneleri arasında olan bir futbolcudur. Zidane'dan sonra futbol tarihinin gördüğü en iyi 10 numara kendisidir.