on birer oyuncudan oluşan iki takım arasında, kendine özgü küresel bir topla oynanan takım sporu.

21. yüzyıl itibarıyla 200'ün üzerinde ülkede 250 milyonu aşkın oyuncu tarafından oynanmakta olup dünyadaki en popüler spordur. Futbol maçları dikdörtgen şeklindeki, yapay veya gerçek çimle kaplı sahada oynanır.
Garip spor.

Öyle bir takım düşünün ki duran topların başına sosa ve Özil gibi 2 becerikli futbol sihirbazı geçiyor. Fakat yine bu aynı takım, akan oyunda maç başı 4-5 tane bile kaliteli ara pas atamıyor.

Bunun sebebi nedir? Hucumcularin hareketlenmemesi mi? Takımın geniş alanda top oynaması mi? Oyuncu grubunun kalitesizligi mi?

Ben anlayamıyorum. Çözemiyorum.

Ama banka hesabıma ayda 100 bin lira yatırılıyor olsa çözebilirdim heralde. Yatırılmasına rağmen cozemeyenler de var. Afiyet olsun.

Fenerin malı deniz, yemeyen...
Güncel kalamayip kendini gelistiremezsen, literaturdeki gelismeleri takip etmemek icin direnirsen kaybolup gittiğin spor. Dünya değişiyor, futbol da pek tabii onla beraber hareket ediyor.

Mourinho'yu da bu eksende "kaybedenler" arasinda degerlendirebiliriz, Şenol Güneş'i de. Örnekler cogaltilabilir.
Adaletini seveyim senin.

Bir yanda yürümeye halı olmayan gs, bir yanda hakemlerin ittirdiği ts ve diğer yanda rakibini büken Fenerbahçe ve puanlar eşit.

Biz bu ikisinin yerinde olsak ve bu sonuçları bu kepaze oyunlarla elde etsek şimdiye gelecek sezonun hazırlığını yapmıştık.