futbolda saha dikine 3 parsele ayrıldığında rakip kaleye en yakın parselde konumlanan oyuncuların tümüne verilen isim.

Futbol yorumcuları bu parsel için 3. bölge diye de bahsederler. Forvet bölgesinde oynayan oyuncular tıpkı diğer bölgelerde oynayan oyuncular gibi çeşitlilik gösterirler.
Fenerbahçe için lanetli bir mevkidir.

Gerçekten en son ne zaman adam gibi bir forvetimiz oldu hatırlamıyorum. Gelen kuruyor giden coşuyor. En son 11 sene önce gol kralı çıkmış o da alex de souza.

Ligde şöyle 20-25 civarı gol atabilecek, dominant, lider ruhlu bir forvet alırsak -pierre van hooijdonk gibi- o zaman bir şeyler düzelir takımda. Tabii böyle bir oyuncuyu almak her yiğidin harcı değil orası ayrı.
Niang'dan beri takımımızda olmayan şey. Hadi Muriqi'nin ilk devredeki müthiş performansını da sayabiliriz onun dışında yok yani aklıma gelen.
acilen alınması için çalışmalara başlanılması gereken pozisyon. şl elemeleri bu kadar yakınken transfer görüşmeleri, ikna, takıma katılma, uyum süreci derken bu maçlara hazır çıkmasını istiyorsak çok hızlı hareket etmemiz gerekiyor. hoş, bizim yönetimin önce hocayı netleştirmesi ve akabinde raporu doğrultusunda forvet alması gerekiyor ya, böyle olursa yandık ki ne yandık.