son günlerde iyiden iyiye ayyuka çıkan durumdur.

ali koç ve yönetimi tbb'nin kulübün üzerinde bir kayyum gibi beklemesinin önünü açmak istemiyor. fakat göztepe maçından hemen evvel bağzı kendisi fenerbahçe'li olduğu düşünülen muhabirlerin el birliği ile fenerbahçe ceza alacak, bütçe gelir gider dengesini iki kat aştı vs vs puan silme cezası alacak, transfer yasağı cezası alacak falan diye haber yapıldı. maça saatler kala yapıldı bu haber.

ardından da önceki gece apar topar sessiz sedasız kural değişikliği yaptı tff.
tff kulüp lisans ve ffp talimat değişikliği

önce fenerbahçe için bu kural değişikliği yapıldı algısı yaratıldı. ardından da bugün uzunkuduran dedi ki 15 aralık'a kadar anlaşmazsa fenerbahçe ceza gelecek.

bu ne böyle ? siz nasıl bir güruhsunuz. siz kimsiniz ya ? organize bir şekilde fenerbahçe'ye adeta sevr anlaşmasını imzalatmaya çalışıyorsunuz ? gerekirse puan silisin, gene de imzalanmasın. gerekirse transfer yasağı gelsin, gene de imzalanmasın.

diğer kulüplerin alayı devletin himayesine fiili olarak girmişken, bizim de aynı gemiye girmemizi bekleyenlere inat, 3 temmuz sürecinde olduğu gibi birlikte hareket ederek karşı durulması gerekmekte. yoksa yarın fenerbahçe bir fona devredilir. yoksa ileride fenerbahçe bir zenginin oyuncağı haline dönüştürülür.
Pek de inanmadığım zorlama.

Ali koç camiaya sesleniş programında zaten anlaşmaya istekli olduklarını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.

edit : @muz-orta haklı gibi, entry dursun ibret için :)
Ön edit: yaklaşık 1 ay evvel sıraladığım maddeleri dün başkan da neredeyse aynı şekilde söyledi. Bu işin cılkı çıktı.

Tff'nin son transfer harcama limiti açıklaması ve sonrasında TBB dışındaki bankalarla yapılacak anlaşmaları kabul etmemeye yanaşmasıyla birlikte düşünülünce artık ayyuka çıkan hadise.

Başkan da dedi dün. TFF bunu neden kabul etmiyor? Amaç borçları yapılandırmak ise ve ben kendi açımdan daha uygun imkanlar bulduysam neden TBB ile anlaşmak zorundayım ki? Ama kulüplerin nefes almasını sağlamak değil miydi ? Bize böyle söylenmedi mi?

Eee ben işte bunu gerçekleştireceğim fakat ııhh olmaz TBB ile anlaşmak zorundasın diyorsun.

Amaç ne burada? Diğer 17 kulüp başta malum iki camia olmak üzere zaten her devrin yalamaları oldukları için sesleri çıkmıyor,hele teki zaten ihya oldu, ötekisi de her dönem ihya edilir, dua ile ...

Biz kimseden destek beklemediğimiz gibi bir de köstek oluyorlar. Bakalım nereye kadar gidecek bu iş.
bu bankalar birliği yapılandırmasından ilk günden beri çok pis kokular alıyorum. ilk günden beri bu işin amacının, sonunda kulüplere el koyup katarlılara veya yerli yandaşlara peşkeş çekmek olduğunu düşünüyorum. artık eminim de.
bu bakımdan başlığın önermesi kesinlikle doğru. fenerbahçe en büyük lokmadır, yutamazlarsa bir şeyler eksik kalır. bundan dolayı transfer limiti veya başka bankalarla anlaşmasına engel olma gibi uygulamalarla iş yokuşa sürülüyor, fenerbahçe köşeye sıkıştırılmak isteniyor. en basitinden hepimiz sol bek istiyoruz ama taleplerimizi dillendirirken birilerinin tuzağına düşebileceğimizi de unutmamamız lazım. ne sahadaki oyun, ne şampiyonluk... hiçbir şey fenerbahçe'nin ekonomik veya idari bağımsızlığından önemli değil. ali koç pazar günü sadece bir fenerbahçe başkanının çıkabileceği seviyede siyasetine de, medyasına da 'hodrimeydan' dedi. eğer başkana destek olunacaksa, bu konuda destek olunur. hatta bunun dışındaki diğer her konu talidir. şampiyonluk falan hikaye...
dün 'ittirenler' fenerbahçe'yi hedef almanın bedelini ödedi, bugün de 'tutmayanlar' öder. onlar bilir.
gerekirse küme düşelim ama o anlaşmayı imzalamayalım. tabi küme düşmek biraz abartı ama şampiyon olamasak bile imzalamamamız lazım o anlaşmayı. bir tane fenerbahçe var. ben 40 yıl sonra da fenerbahçe'nin fenerbahçe olduğunu görmek istiyorum, arap fenerbahçe'si olduğunu görmek istemiyorum.
Tff'nin gerçek anlamda niyetini gösterdiği bir süreç. Fenerbahçe'yi zayıflatma anlamında önüne engel çıkartma amacı...
Dün akşam lağım medyanın artık direkt olarak Fenerbahçe'ye ve başkanına savaş ilanını açıklamasının ardından, bu savaşın gerçek sebeplerinden olan rant ve politik gerekçeleri düşününce rant ayağının uygulama alanıdır bu durum.

Kimlere bu kulüpler satılma sözü verilmiştir? Sorusunu sormanın da tam zamanıdır.
ahmet nur çebi : “Fikret Orman, Bankalar Birliği ile kendi paralarını kurtarmak için anlaşma yaptı. Bu anlaşma nedeniyle her şeyimiz temlikli...Bu durumdan kurtulmak için bağış kampanyası yapacağız.”

görüldüğü üzere paçayı iyi kurtarmışız. allahtan başımızda ekonomiden anlayan, aynı zamanda kimsenin 3 kuruşuna ihtiyacı olmayan biri var.
Malum oluşumun neden Fenerbahçe'ye nefret kustuğunun ispatı olandır.

Ali Koç çıkıp diğer kulüpler de bundan dertli ama seslerini çıkaramıyor, 3 sene sonra hepsi iflas edecek dediğinde kimseden ses çıkmadı. Ts'nin borcu ile 3 büyüklerin borcu gelirleriyle oranlandığı zaman hiçbir kıymeti yok o meblağın. Hele bizim için günü kurtarmak için bile anlamsız.

Fakat TBB ve ona hukmedenler ısrarla bizden yapılandırma alacaksın, üstüne borçlandırma da bu şekilde olacak diye baskı yapıyor. Biz bu anlaşmaya imza atarak 5 yıla kalmaz sahibinden.com'a adımız konur.

Zaten bence amaç da bu. Kulüpleri borç batağına sokup, bankaların el koymasına malzeme verdirmek. Sonrasında da birilerine kulüpleri satıp (özelleştirme yapar gibi ) kaynak elde etmek. Belki kataristanbul gibi şimdiden söz bile verilmiş olabilir.