bu aralar beşiktaş'la atışmakta olan hesap. bence gayet hoş. zaten karantina günlerinde sıkılıyor insanlar, goy goy için de malzeme olur.
efsane 113 yaşında paylaşımı yapmış hesap.
https://twitter.com/Fenerbahce/status/1256908709424496640
(bkz: ahahhahahaahaha)

lan yemin ederim hiç gülmeyeceğim bir olaya 10 dakikadır gülüyorum amk ya.

14 kulüp katılmış gençlik marşına twitter'da. mesela biri bir kıtasını yazıyor ya, sonra bir kulübü etiketliyor diğer kıtasını yazmasını için.
kimse galatasaray'ı etiketlememiş. tamam tasvip etmiyorum bu hareketi ama bizim sosyal medyadaki ergenlerin bunla eğlenmesi aşırı komik.

prntscr.com
birazdan biri galatasaray'ı etiketler. ama gs cevap vermezse de bir yerimizde patlar :D.
t: fenerbahçemizin twitter hesabı.
Her gün günaydın mesajı atarken dün akşam 1-3 kaybedince ts'ye günaydın mesajı atmamış.
Bu şey değil mi, sahadaki kepaze futbol sonucu, 100 küsur gün başkan teknik adam alma biz idare ederiz anlayışı sonucu tek hedefin olan Türkiye kupasından elenince maç sonundaki röportaja Ömer faruk'u gönderen anlayış?
hem haklı hem de haksız bir açıklamaya imza atmış hesap. aslında bu açıklamayı ''fenerbahçe'' başlığında tartışmalıydık ama konu burada başladı madem ben de buraya yazacağım.
öncelikle organize olarak hareket eden twitter hesaplarından nefret ediyorum. 2 yıl önce aykut kocaman'ı da böyle göndermişlerdi. sonrasında ise phillip cocu geldi. aykut kocaman'ın gönderilmesi doğruydu yanlıştı o topa girmeyeceğim fakat iyi kötü başarılı olmuş bir teknik direktörünü sosyal medya üzerinden organize çetelenme yaparak göndertmeye çalışamazsın. twitter fenolarından başta bu sebepten dolayı olmak üzere birçok sebepten dolayı nefret ediyorum. bu arada aykut'u sevmem bakın, orası ayrı fakat geriye dönüp baktığımızda aykut'un kalmasının fenerbahçe için daha iyi olmuş olacağını biliyoruz demi? yani oturmuş bir sistem ile bu mali krizde belki de sportif başarılar gelecekti. bakın tekrar ediyorum eksileyecek ve linç edecek arkadaşlar için; aykut kocaman'ın fenerbahçe'ye bir daha dönmesini asla istemeyen birisiyim. ama twitter üzerinden o günkü tepkiler iğrençti.

aykut kocaman'ı gönderttiler. neyse ben de pek umursamadım açıkçası bu hamle karşısında. doğru veya yanlış; umrumda değildi. tek isteğim yeni gelen hocanın iyi olmasıydı. gittik phillip cocu'yu getirdik ve süper lig tarihinin en enteresan işlerinden birine imza attık; büyük bir kulübün küme düşmemeye oynaması. sonra cocu tutmamış oldu. evet gönderilmesi doğruydu fakat yerine gelecek teknik adama yine fenolar karar verdi bu sefer. gittiler ''ersun yanal'' diye tutturdular. yönetim başka bir teknik adam arayışındaydı fakat taraftar baskısına dayanamayıp ersun'u getirdiler. sonrasında ise olanlar malumunuz. bu arada ersun'un kötü bir hoca olduğunu asla düşünmüyorum. eline iyi kadro verirsek çok iyi şeyler başarabilecek bir hoca fakat fenerbahçe'nin maddi şartları buna elverişli değildi. kısacası bizim için iyi bir hoca değildi, bu kadar.
iki senedir gönderttikleri adamların yerini dolduramadık (m.topal hariç, gerçekten topal konusunda tebrik ediyorum). ama sözlükteki herkesin de görebileceği bir gerçek var: ne twitter fenolarının ne de taraftarın istediği şeyler doğru çıkmıyor çoğu zaman. niye? çünkü bizim futbol aklımız sınırlı.

tabi bu kadar yazdım üstüne bir şey de eklemek istiyorum. twitter'daki kullanıcılar hak konusunda haklı olsa da bunu yapma zamanları yanlıştı. evet hasan ali gönderilsin. gerçekten kulübümüz için vasatlık sembolü olmaya başladı dirar ile birlikte fakat önümüzde 4 maç varken ve halen ligde bir hedefimiz varken bu yapılan tam anlamıyla basiretsizliktir. eğer gidip de bir yedek oyuncuya 8 senede 4-5 sezon as takımın formasını verirseniz ve bu oyuncu as formayı giyerken çok iyi performans göstermezse o zaman suçu o oyuncuda değil o oyuncunun as bölgesini dolduramayan yönetimde bulmanız gerekir. bugün çıkıp gs'liler okan'a kızıyor mu yediği gollerden dolayı? hayır çünkü adam as kaleci değil. kimse bir muslera performansı da beklemiyor. eğer okan gelecek senelerde as kaleci olarak devam ederse vs gs yönetimi yerini dolduramazsa o zaman suç okan'ın değil gs yönetiminin olacak zira okan'ın kapasitesi, ne vereceği belli. aynı şey hak için de geçerli. yedek oyuncuya as muamelesi yapıyorsunuz, sonra ''hak yeterli değil yeaa'' diye serzenişte bulunuyorsunuz. gerçi yedek için bile yeterli olup olmadığı muamma da neyse burayı daha fazla açmayacağım.

ve son olarak; taraftar elbette ki tepkisini gösterecek. yanlış bir hamle için gerekirse tt çalışması yapacak. ama ota boka da tt çalışması yapılmaz. zaten bu tt çalışmasını yapan fenoların hepsinin tek amacı ''para''. fenerbahçe umurlarında bile değil.

neyse sonuç olarak hem haklı hem de haksız bir açıklama olmuş. ilerleyen günleri merak ediyorum bakalım neler olacak.
Benim gibi binlerce taraftarı örgüt mensubu ilan etmiş hesap. Galibiyet sonrası hasan ali tagı açılmasının sebebi maçtan sonra rıdvan'ın ilker'in hasan aliyi takımda tutun demesiydi. Başkan'a gerçekten çok yazık. O telegram gruplarından hasan ali gitsin diye örgütlenen kişiler aynı zamanda başkan gelmeden ona destek veren her mecrada hakkını savunan geldikten sonra da başkan'a yapılan tüm saldırılara karşı ona destek çıkan kişilerdi. Camia içindeki iki üç ciğeri çürümüş gayeleri ortalığı yangın yerine vermek olan aykutçular yüzünden kendisini en çok destekliyen insanlara örgüt mensubu demesi gerçekten çok acı. Daha da acısı başkanın bunları göremiyor olması. Çesitli medya platformlarında ve sosyal medyada fenerbahçe'nin hocası ersun yanal Hakkında neler yazıldı çizildi tüm türkiye biliyor. Üstelik bunlar şampiyonluk yarışında iken yapıldı. Aynı başkan hasan aliye yaptığı gibi bir açıklama yapmak yerine çıktı sivas maçı sonrası ileri geri konuştu hocayı medya önüne attı. Bu hareketi bjk maçı sonrası ersun yanalın gösterdiği haklı tepki ile sonuçlandı. Ali koç çok geç olmadan çıksın kendisine destek vermiş arkasında durmuş taraftarlara örgüt mensubu dediği için özür dilesin.
Bu lafın bir benzerini otopark yönetiminden duymuştuk.
(bkz: yetiştirme taraftar)