zorla rehavete sokulacak olan takım. en son ali şen de "yüzde yüz şampiyonuz" açıklamasını yapmış. yahu daha 35 lig maçı var? amacınız nedir?
"bu sene kesin şampiyonuz" moduna girmiş taraftarları olduğu müddetçe şampiyon olması çok zor. her yerde bas bas bağırıyorum, bu takım şişiriliyor diye. evet arkadaş, şişiriliyoruz, iyi de oynamıyoruz. alın size gerçekler. sadece bir maçta fazla pozisyona girmek, iyi oynamak değildir. şunları bilip ayağımızı yere bastığında her şey daha güzel olacak.

kaldı ki iyi oynasak bile rehavete girmememiz gerekiyor. puan kaybı olduğunda kırılmamamız gerekiyor. geçen sene trabzonspor maçından(*) sonra öyle bir kırıldık ki, o maç dahil 7 maç kazanamadık, kadıköy serisi de bitti arada. sebebi tamamen ağustosta şampiyonluk ilan etmemizdi. beklentiyi inanılmaz yükseltince en ufak bir puan kaybında "aha bu sene şampiyonluk gitti" moduna giriyor taraftar.

en büyük rakibi taraftarı olan takım.
her zamanki oyunlara gelmemesi gereken takım. o kadar transfer yapılınca şampiyonluk çantada keklikmiş gibi yorumlar ve düşünceler ortaya çıkmaya başladı. önümüzde daha 35 hafta var ve işi sıkı tutarak bu başarıya ulaşılabilir. o yüzden bu yorumlara tamamen kulak tıkayıp, her hafta üstüne koyarak ilerlemek gerekiyor.
Bu sezon en azından uefa kupasında olmamız gerekirdi bu kadroyla. Çok geniş bir kadro Olduğu için çok fazla isim forma giyebilirdi.

Eminim başarılı oldukça bazı bilindik medya grupları kadroda mutsuzluk var, atıyorum Mert hakan pişman, novak mutsuz, ferdi gitmek istiyor, samatta kavga etti gibi haberler ortaya atacaktır.

Elbette önümüze engel çıkartan oluşumlar karşısında güçlü kalmak gerek ama oynamayan oyuncu elbette mutsuz olacaktır. Bu sebeple böylesine geniş bir kadro avrupa'da olsa iyi olabilirdi.