25-26 haziran 2021 fenerbahçe spor kulübü başkanlık seçiminden önce oylamaya sunulan genel kurul gündem maddelerinin ardından resmen kurulan şube.

Ali Koç'un gelirleri çok yüksek diyerek kendi kendisini sürdürebileceğine inandığı ve reytingi benim için olmasa da yeni kuşak açısından yüksek olan bir branş olan e-spor camiamıza hayırlı olsun.

Bu başlık belki 3-4 sezon pek umursanmayacak ama yeni nesil bu başlığın altında buluşacaktır.
resmen kurulmuş şube. fakat hatırladığım kadarıyla fenerbahçe'nin zaten bir e-spor takımı vardı. hatta league of legends'ta falan yarısıyorlardı.

öte yandan gelirleri cidden cok yuksek bir şube. bundan 2-3 yıl önceye kadar ben de bir oyunun e-spor şubesinde yarısıyordum, tabii öyle çok yüksek bir ligde değildim ama 10 yılımı verdiğim oyunda e-spor'u da deneyeyim deyip orta-yüksek hâlli bir klana girmiştim, yükselmeye calısıyordum falan. sonradan oyunun içine ettiler, bıraktım. para kazanacağımdan da değildi bu uğraşım, sadece insana zevk veriyordu bu tür turnuvalarda olmak.

fakat bu sektörde bayağı araştırma yapmıştım ve çok ciddi gelirler elde ediliyor. fenerbahçe buradan kâr dahi elde edebilir. modern dünyadaki dijitalleşmeye fener de ayak uydurmalı. hatta dijitalleşme sadece burayla sınırlı kalmamalı; kripto para, youtube'da oluşturulacak büyük projeler de gündemimize alınmalı. bakalım.
Fenerbahçe çocukların elinde oyuncak oldu derken artık mübalağa etmemiş olacağız bu şube sayesinde.xd