fenerbahçemizin güzeller güzeli logosudur.

görsel


--- alıntı ---

Fenerbahçe Kulübü'nün ilk arması Fenerbahçe Burnu'ndaki ışık saçan beyaz deniz feneri, renkleri ise sarı ile beyaz olmuştur. Ancak kulüp yöneticileri, bunu tatminkar bulmadıklarından ve içinde bulundukları monarşi rejimini tehdit edici sayılacağı endişesi ile kısa zamanda bu armayı iptal etmiştir. 1915 yılında futbolcu Solaçık Hikmet'in çizdiği arma herkesin beğenisini kazanmış ve kabul edilmiştir.
--- alıntı ---

--- alıntı ---

Kulübümüzün rengi sarı-beyazdan, sarı-laciverte çevrildikten sonra bu yeni renklerle bir arma yaptırılması gündeme geldi. Arkadaşlarım bu armanın çizilmesini benden rica ettiler. İlk önce bayrağımızın renkleri kırmızı ile beyazı bir araya getirdim. Sonra kırmızı üzerine bir kalp şekli çizerek bunu sarı-laciverte boyadım ve üzerine de metanet, kuvvet ve sağlamlığın ifadesi olan meşe dalını resmettim. Beyaz kısma da kulübümüzün ismini ve kuruluş tarihini yazdım. Rozetimizi çizerken, ona şu manayı vermeye çalıştım; Kalpten gelen bir bağımlılıkla bu kulübe hizmet etmek. Çizdiğim şekil arkadaşlarım tarafından beğenildi ve yeni arma o tarihlerde Almanya'da bulunan Tevfik Haccar'ın aracılığıyla orada yaptırıldı. Yeni harflerin kabulünden sonra aynı şekilde muhafaza edildi. Sadece Fenerbahçe Spor Kulübü 1907 yazısı yeni harflerle değiştirildi.
--- alıntı ---

(*)
içindeki renklerin her birinin farklı anlam taşır. kulübümüzün resmi sitesinde(*) de aktarıldığı gibi armamızın özelliklerini belirtelim.

beyaz alan: temizlik ve açık yüreklilik ifadesi,

kırmızı alan: safiyet ve fenerbahçeliler arasındaki sevgi ve bağlılığı belirtirken, bayrağımızı da sembolize etmekte,

lacivert alan: kalp şeklindeki lacivert , asaleti temsil etmekte,

sarı alan: fenerbahçe için duyulan gıpta ve kıskançlığı,

yeşil alan: palamut dalı, fenerbahçelilik güç ve kudretini sembolize etmekte.
en son 1992'de güncellenmiş arma.

(bkz: #72262)

acaba bir değişiklik de biz yapsak mı diye düşünmüyor değilim. belli bir pazarlama stratejisiyle ürün satışlarını arttırabilir. ayrıca değişiklik her zaman iyidir.

bir çok büyük takım da son yıllarda güncelleme yapmıştı.

mesela,

manchester city: görsel


juventus : görsel


bayern münih: görsel


inter : görsel


sözlük yazarları ne düşünüyor merak ediyorum, oylarsanız sevinirim:

anket
görsel


Mevcut arma, yukarıdakinin en iyi modernize hale getirilmiş versiyonudur.Diğer pek çok kulübün aksine
Fb arması, ana sembolün üzerinde küçük değişikliklerle bu günlere geldiği için beşiktaş veya Galatasaray kadar kolay bir arma devrimine imza atamasa da monoton düzenden kurtulmak, camiada canlılık için, sadece alternatif formalara has yeni armalarını yıllık olarak denenmesi güzel olur.veya alternatif formalarda hep alışageldik o sarı yeşil lacivert beyaz döngüsünden kurtulmak da isterim.
Dunyadaki her turlu armanin degisikligine gozum bir sekilde alisir ama fenerbahce armasi soz konusu olunca imkansiz. Ben bu sekilde kalmasindan yanayim.
Hiç hak etmeyenlerin göğsünde taşınacak olan kutsal arma.

Bruma denilen sümüklü takacak, Emre m denilen taht sevdalısı takacak. Yani bu armaya daha nasıl hakaret edilir ben anlamıyorum.
eğer tff 5 yıldızlı logo(arma üstüne 5 yıldız) kullanımı konusunda gs ve ts'nin baskısına boyun eğer ve ib.nelik yapmaya karar verirse biz de komple armayı değiştirir resmi armamız bu der ve 5 yıldızı armaya yedirebiliriz bence.

öyle gö.te böyle ya.rak stayla.

boca juniors'un armasında 500 tane yıldız var mesela. gerçi bizimkinde de var 1907'nin yanlarında. belki biz o yıldızları yok edebiliriz. 7 yıldız olmasın şimdi totalde xd