Dinamo Zagreb'i eleyerek şampiyonlar ligine katılmaya hak kazanan takım.

Her Daum 15 sene evvel demişti sheriff Avrupa'nın önde gelen kulüplerinden birisi diye de kızmıştım. Xd
R. Madrid- Inter- Shakhtar donetsk'li gruptaki ilk maçında Shakhtar'ı kendi sahasında 2-0 ile geçmeyi başaran gerçek Avrupa Fatihi.
kendi sahasında shakhtar'ı, deplasmanda ise real madrid'i yenerek şampiyonlar ligi'nin ilk 2 maçında 6 puanla grubunun zirvesine yerleşen efsanevi takım. son yıllarda futbolun geldiği duruma bakarsak gerçekten inanılmaz bir iş yaparak tarih yazıyorlar. bizim de mağlubiyetlerden gurur çıkarmayı bırakmamız lazım ülke futbolu olarak.
Deplasmanda Real madrid'i bir gollerinin var ile iptal edildiğini de düşünürsek çok büyük bir iş başararak deviren ekip.

Hatırlatma bu takım elemelerden geldi.

Makas açıldı ya hani, sürekli bizimkiler ağlayıp zırlıyor, sheriff ile de mi makas açıldı ?
Şampiyonlar liginde harikalar yaratan takım. Ama nefesleri çok yetmez gruptan çıktığı gibi son 16'da elenir.
Shaktar'ı uefa konsferans ligine postalamış gibi görünen takım. Galatasaray'ın da uefa grubunu üçüncü tamamlayarak konferans liginde devam edeceğini düşünüyorum. Yalnız konferans liginde shaktar ile galatasaray eşleşir ve shaktar galatasaray'ı madara ederse sherrif üzerinden çok büyük makara döner. Belki de terim'in kovulmasına bile vesile olabilir.

Edit:

Yedi Bela Kanarya
'nın uyarisı üzerine şampiyonlar ligi dördüncüsünün elendiğini öğrendim. Ben Uefa konferans liginde devam ediyor sanıyordum(*). Olan gene beşiktaş'a oldu.