yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar alımları şu an için kapalıdır!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

fb’ye operasyon çekileceği zaman tff başkanını fb’li olmasıbaşlık karakter sınırına takılmasa, fenerbahçe'ye operasyon çekileceği zaman türkiye futbol federasyonu başkanının fenerbahçe'li olarak seçilmesi gibisinden bir şey olacaktı.

her neyse, 3 temmuz döneminde gördük, dönemin 5-6 futbol kulübü başkanı, aralarında ibrahim kızıl, yıldırım demirören gibi isimlerin yer aldığı ekip özel bir yerde toplantı yapıyor, sonrasında da mehmet ali aydınlar ismini tff başkanlığı için öne sürüyor. bu noktada en azından göründüğü kadar aziz yıldırım'ın bir önerisi olmadığı gibi desteği de yok.

sonrasında göreve başlamasının üzerinden çok değil 1-1.5 ay sonra malum süreç başlıyor. önce fenerbahçe adına karalama kampanyası başlıyor, afiş afiş konuşma kayıtları kesilerek servis ediliyor, her akşam fenerbahçe daha soruşturma aşamasındayken idam sehpasında arka arkaya idam ediliyordu. bunun devamında bir de ülke içindeki bazı aşağılık şahıslar - isimlerini zikretmeyeceğim - basına servis edilen bu haberleri uefa'ya çevirisiyle birlikte jurnalliyor, adeta bizi şikayet ediyor, bunlar şikeci diye.

bunun üzerine uefa'dan bir uyarı sonrasında bir müfettiş, ses kayıtları falan alayı uefa'ya gönderiliyor. sonra da fenerbahçe'li tff başkanı belki kendi kararıyla, belki de uefa'nın zorlamasıyla bizi hakkımız olan şampiyonlar ligine göndermiyor.
üzerinden yıllar geçiyor, fenerbahçe'nin o malum süreci hala yargıtay'daki gs'li lobinin elinde oyuncak gibi dolaşıyor.

sonra günümüze geliyoruz, yine bir tff başkanına ihtiyaç duyuluyor. hemen fenerasyon söylemleri alıp başını gidiyor. zaten cumhurbaşkanı fenerbahçe'li, ali koç geldi, tff başkanı da fenerbahçe'li işte her şey hazırlandı falan filan yaygara koparttılar, durum malumunuz.

bankalar birliği ile anlaşmaya zorlandık. (bkz:fenerbahçe’nin tbb ile anlaşmaya zorlanması)

zorlu buluşmasının servis edilmesi
kazandığımız maçların ardından hakemlerin cezalandırılması
ara transfer döneminde transfere izin verilmemesi
skandal hakem kararları yüzünden kaybedilen puanlar.
sonrasında tff başkanının corona yüzünden insan sağlığını hiçe sayarak maçları oynatma gayesi.
oynatmaya karar verilen süper lig fikstürünü açıklarken ziraat türkiye kupası fikstürü sessiz sedasız reorganize etmesi.
hepsi üst üste gelip yetmediği gibi bir de bugünkü skandal ifadeleri.

bunu gs'li bir tff başkanı gidip de gs'ye yapamazdı. bkz. ali dürüst.
ben demiyorum ki tff başkanı fb'nin haklarını gözetsin, bize haksız kazanç sağlasın. sadece aman tarafsız görüneyim ayağına bizi ezmeye kalkmasın, kafi.

görünüyor ki bizim içimizdeki düşmanları halletmeden, diğer düşmanlara sıra gelmiyor. daha ne kadar bu kokuşmuş ligde oynamaya, var olmaya, para harcamaya devam edeceğiz bilmiyorum. he ne yapabiliriz, onu da bilmiyorum.
zira siyasetiyle, mikro milliyetçiliğiyle, federasyonuyla, lobisiyle, bankasıyla, medyasıyla, trollüyle, ekonomisiyle başa çıkmak ne ali koç'un tek başına üstesinden gelebileceği bir yük, ne de bir camianın.

kenetleniriz, bir arada durmak için gerekeni yaparız da yel değirmenine kılıç sallayan don kişot gibi olduk artık. dumanla savaşıyoruz, direkt olarak karşımıza çıkıp da mücadele etmeye kimsenin maşası yetmiyor, bu şekilde ayak oyunları ile sindirmeye çalışıyorlar.

şimdiiiiii, trabzonspor'un uefa'dan men yemesinin üzerinden 1 gün geçmeden, bir federasyon başkanı çıkıp ne hikmetse böyle bütün gündemi değiştirecek bir açıklama yapma ihtiyacı hisseder. amaç cambaza bak diyerek asıl sorulacak olan "
1- siz trabzonspor'un ekonomik değerlerini araştırmadınız mı ? araştırdıysanız transfer yapmasına nasıl izin verdiniz ?
2- 25 bin euro'ya transfer, 40 bin euro'ya transfer, 15 bin euro'ya teknik adam maaşı nedir ?
3- devlet kurumlarının direkt olarak sadece bir kulübe kaynak sağlaması hakkında ne düşünüyorsunuz ?
4- ziraat türkiye kupası maçlarının fikstürü neden değiştirildi ?
5- pandemi sürecinde 2 hafta sonra vaka sayısında artış olursa liglerin akıbeti ne olacak ?
6- futbol camiasında hayatını kaybeden bir sporcu veya yakını olursa tff olarak sorumluluğu üzerinize alacak mısınız ?
7- beşiktaş'ın bir talebi oldu, 1986 şampiyonluğu yarışı için. bugüne kadar neden halan bir soruşturma başlatmadınız ? yoksa illa birileri talepte mi bulunmak zorunda, doping ve teşvik primi iddiasının ortada olduğu bir durumda?
8- var kayıtlarının nasıl sızdırıldığını araştırdınız mı ? kimler sızdırdı, ne yaptırım uygulandı ?
9- zorlu toplantısını, kim, ne şartlarda ve hangi gerekçeyle talep etti ? kim bunu basına servis etti ?
10- eski mhk başkanının var odasında fenerbahçe tv'den çalışanlar var söylemi hakkında bir açıklama yapmama sebebiniz nedir ?
11- trabzonspor maçındaki verilmeyen gol, alanyaspor maçındaki verilmeyen penaltı, göztepe maçında tekrar edilen penaltı ve aynı gerekçeyle bir önceki malatyaspor maçındaki iptal edilmeyen penaltı atışı için mhk'nin yaptığı açıklamalar hakkındaki görüşünüz nedir ?
12- tff içerisinde yer alan kadir kardaş hakkındaki iddialar için bugüne kadar neden bir açıklama yapmadı ? siz federasyon olarak iddialar için bir soruşturma başlattınız mı ? yaptıysanız sonucu nedir ?
13- tff içerisinde cemaat soruşturmasını nasıl, kim, hangi deliller doğrultusunda yaptı. bugün tff içerisinde yer almayan fakat 3 temmuz sürecinde fb hakkındaki yalan haberleri uefa'ya fakslayan şahıslar için de bir araştırma yapıldı mı ?
gibi sorulması gereken sorular yerine algıyı bambaşka bir noktaya çekmek midir amaç ?
bunlara ek olarak"madem o kadar geriye gidip son 9 senede şikeye rastlamadık diyorsun, 2 yıllık bir başkan olarak bu kadar geçmiş hakkında konuşabildiğine göre daha öncesi hakkında da fikir beyan edebilirsin, o dönemleri de araştırdınız mı ? mesela 1980-2020 arasını soruşturmayı düşünüyor musunuz ?
diye de bir soruyu ben ekleyim.
ne zaman bir operasyon yapılmak istense bir fenerbahçeli olduğu bilinen kişiyi ortaya başkan olarak seçilmesinin başka bir açıklaması olamaz ; bakın fenerbahçeli başkana rağmen bunların durumu bu, kural dışı işlere imza atmak bunların alışkanlığı gibi gibi sözler.
hee bu arada, galatasaray hakkında gene hiçbir haber yok değil mi ?