Kulüplerin birbirlerine gösterdikleri saygıyı tamamen kardeşlik olarak nitelendiremeyiz. Kişisel olarak vardır tabii iki takımda da rakip takıma saygı, sempati duyan taraftarlar.
olmayan, saçma sapan kısaltma/tanımlama.

beşiktaş, güzide bir türk takımıdır. kardeşimiz değildir, keza düşmanımız da değildir. saygı çerçevesinde maçlarımızı yaparız olur biter.

beşiktaş'a sempati duyan fenerbahçeliler veya başka takımlılar olabilir. o da şahıslarını bağlar.
Bunlar nasıl ifadeler. Fenerbahçe hiç kimse ile ittifak yapmaz, yapamaz. Bu demek değil ki tepeden bakıyoruz diğer rakiplere. Amma velakin bizim camiamızın dinamikleri, beklentileri, hedefleri asla Beşiktaş ya da diğer takımlarla parallelik gösteremez. Böyle saçma sapan sıfatları siz dahi kullanmayın.
genellikle twitter'da eğlenceli hesaplar tarafından kullanılan, pek bir ciddiyeti olmayan kısaltma. mesela fenerbahçe-galatasaray derbisinde beşiktaşlılar fenerbahçe'yi tutar genellikle. fenerbahçe yenerse ''fbjk forever :dddd'' gibi şeyler yazarlar. aynısını fenerbahçeliler de yapar.

beşiktaşlılar'ın en büyük hatası, yıllarca galatasaray'ı dost bilip fenerbahçe'yi düşman bilmek oldu. oysa ki fenerbahçeliler kendilerine dostça yaklaşan herkese dostluk adımı atar. mesela bugünlerde beşiktaş ile galatasaray yarışa girse bütün fenerbahçeliler beşiktaş'ı tutar. bunun asıl nedeni şampiyonluk sayıları değildir elbette, asıl nedeni bir tarafta haksız diğer tarafta haklının bulunması.

tanım: derin manalar içeren kısatlma.