23 yıldır kırılamayan türkiye rekoru olan 5.70'i, geçtiğimiz ay 5.71 atlayarak kırmış olan milli sporcu. bugün ise daha önce kırdığı rekoru 5.72'ye taşımıştır.
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün gururu, sırıkla atlama sporcusu. 13 sporcuyla katılım gösterdiğimiz 2021 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda finale çıkmayı başaran tek sporcumuz oldu. Ayrıca bu seviye bir turnuvada elemeyi geçerek finalde yarışma başarısı gösteren ilk sporcumuz oldu. Yine Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda sayesinde 25 yıl sonra sırıkla atlamada final heyecanı yaşıyoruz.

Not: Final an itibariyle gerçekleştiriliyor. Yayın Trt Spor 2'de. İlk hakkında 5.30'la başlayıp atladı. 5.50'yi paslayıp 5.60'ı beklemeye geçti.

Edit: 5.80'i bugünde 3 hakkında da geçemedi ve 5.70 ile tamamladı. Bu çocuk yürüyecek inşallah.
Ankara'da düzenlenen 3. Orhan Altan Atlamalar Kupası'nda 5.80 atlayarak hem Türkiye rekorunu kırdı hem de Tokyo 2020 kotasını kaptı.
Sırıkla atlama gibi bir sporda henüz 21 yaşında yaptıkları çok değerli. Umarım kulübümüz desteğini esirgemez, kendisi de çalışmayı bırakmaz. Yolu açık inşallah.
Tallinn'deki U23 Avrupa Şampiyonası'nda 5.60 atlayarak bronz madalyanın sahibi oldu. Bu madalya sırıkla atlama branşında bu seviyede kazandığımız ilk madalya olarak tarihe geçti.
tokyo olimpiyatları sırıkla atlama elemelerinde 5.65 metrelik derecesiyle adını en iyi 12 atlet arasına yazdıran fenerbahçeli atlet.

Bu başarısı Ersu'yu sırıkla atlamada olimpiyat finali gören ilk Türk atlet olarak tarihe geçirdi.

Milli sporcumuz 3 Ağustos Salı günü yapılacak finallerde yarışacak.
Aşırı heyecanlıyım kendisi adına. Elbette madalya almasını beklemiyorum ama ilk 5e de girerse şaşırmam zira aşırı formda.