Fenerbahçe
Teknik direktör
31.01.1975    Türkiye    1,83
  
aykut kocaman'ı bu kadar yerden yere vuran taraftarlar erol hocayı 3 haftada harcarlar. bu adamın ustalaştığı en büyük taktik planı topu rakibe bırakıp kontra oyunuyla başarılı olmak. hücumu fazla düşünmeyen geçiş oyunlarıyla kendini gösteren bir hoca. ha başarılı mı başarılı fakat hücumu benimseyen taraftar bu hocaya sabır göstermez
hoca kendisini geliştirmeye devam ediyor. bir gün fenerbahçe teknik direktörü olabilir ama ilk çağrıldığında atlamaması gerek kendisi açısından. güçlü bir şekilde gelmeli. kulüp 5 yıldır şampiyon olamıyor mesela, cocu'nun gelmesi gibi uzun soluklu bir yapılanmadan bahsedilir fakat burası fenerbahçe 3 maçlık mağlubiyette aniden sorgulanmaya başlanır. zaten fb teknik direktörleri her zaman aşırı eleştirilir, bir de böyle bir durum olursa sonu cocu'ya benzer.

taraftara sorsak hepsi genç oyuncu oynasın, bu gamsızlar yerine der, o genç oyuncu iki maçta kötü oynar nereden buldunuz bunu demeye başlar.

taraftara sorsak yeter ki aziz yıldırım gitsin ali koç gelsin uzun soluklu bir yatırım yapsın başarı gelmese de olur der ali koç gelir bir sene daha şampiyon yapamazsa istifa muhabbeti etmeye başlar.

taraftara sorsak taktik disiplinli, geliştirmeci, sistem teknik direktörü hayal eder, cocu getirilir, 3. maçta eleştiriler yükselir, 10. maç olmadan gönderilir.

onun için erol hoca da ileride takımın başına gelebilir. benim tavsiyem avrupa'da bir kulübe gitmesi yönünde. o zaman türkiye'ye döndüğünde eli daha güçlü olacaktır.
mümkünse takıntılı yerli hoca fb'nin kapısından dahi geçmesin alanya ile fenerbahce'yi yönetmek bir değidlir en basiti avcı'nın bjk-başak ikilisi gibi.