bir abdullah avcı demeci.

gs'nin bugün oynadığı oyunu görünce aklıma geldi. çok doğru bir söz bence. geçmiş sezonlara baktığımız zaman doğru olduğunu görebiliyoruz.

tabii herkes için geçerli olacak diye bir şey yok. fakat son 10 sezona baktığımız zaman iyi başlayan takımların yarısı şampiyon olamamış takımlar. bu bağlamda gs'nin oyununu takdir etsek de bu sözü de aklımızın bir köşesine yazmamız gerekiyor.

çok uzağa gitmeden bir örnek vermek gerekirse; geçtiğimiz sezon 6. hafta düşme hattında olan beşiktaş 6 maç üst üste galibiyet alarak potaya girdi. yine gs 8 maçlık galibiyet serisi alarak leş durumdan şampiyonluğun favorisi konumuna geldi. onun için endişeye mahal yok. ilk haftalarda tökezlesek bile desteğe devam.

(bkz: 12 eylül 2020 galatasaray gazişehir gaziantep maçı)
Katılmadığım görüş.

Ben geçen sezon başında liverpool'u nasıl izlediysen sezona pandemi arası girmesine rağmen lig bittiğinde yine aynı buldum.

Fakat bu sezon şu sıkıntı olacak devre arası kampı olmayacak. Ligin sonunu getirmek bizim takımlar için zor olacak. Sakatlık yaşamamak, tempoyu kaybetmemek için 6-7 haftalık opsiyon olabilir, üstelik türkiye'de hala sıcak havalar etkili. Bu da tempoya engel bir sebep.
Kadrosu geniş olmayan takımlar için çok doğru söz. Rotasyon bunun için var zaten, her zaman diri olup konsantrasyonu en üst seviyede tutmak için. Bu sene bu konuda en avantajlı takım biziz. X bir oyuncunun formu düştüğü anda yerini kaliteli bir oyuncu ile doldurabilmek çok büyük lüks.