Eski öğrencilerini manU’ya getirmeye çalışan teknik adam. Frenkie de jong, antony ve lisandro martinez için istekte bulunmuş.

Bir teknik adamın eski öğrencisini takıma istemesi normal olsa da transfer listesinin komple eski oyuncularından oluşmasını saçma buluyorum.

Bu seviyede bir hocanın hiç mi oyuncu ağı yok ? Ekibinde bir tane bile scout olmasa gerek ki ajax’ta çalıştığı oyuncuların peşinde.
Kolay olsun diye komple Ajax takımına manu formasını giydirse daha iyi olacak TD.

Bazı hocalar hep bildikleri ülkelerden oyuncu getirmeye çalıştığını biliyoruz da bütün hepsini aynı takımdan isteyen de az bulunur.
(bkz: #95129)

Transfer yapmayı bilmeyen teknik direktör. Geldiği günden bu yana united yaklaşık 450 milyon euro para harcamış. Bu parayla alınan tek elit oyuncu casemiro, o da 30 yaşında adam kupa kazanmaktan sıkıldı da öyle geldi.

United yeniden şampiyonluk yarışına girmek istiyorsa kadro kalitesini artırmak zorunda. Makineye bağlayan city, kadroyu yenileyen klopp’lu liverpool, arteta ile iyi bir jenerasyon yakalayan arsenal’dan fersah fersah gerideler. Henüz isteneni veremese de chelsea’de çok daha geniş bir kadroya sahip. Tottenham ve newcastle’de hoca uyumu yakalamış gözüküyor.

Ten hag ise ilk sezonunda kaliteyi artırmak bir yana hollanda liginde azıcık kafasını kaldıran topçulara para saydırdı. Belki de epl’ye en ters gelebilecek, yumuşak bir ligdeki oyunculara bu paraları vermek çılgınlık. Hakim ziyech, van de beek gibi olumsuz örnekler de mevcut. Bunların içinde en vahimi ise emre mor’dan fazlası olmayan antony şaklabanına verilen 95 milyon euro. Şimdi de kız arkadaşına şiddet uyguladığı için kadro dışı kalmış, resmen çöp oldu para.

Bu sezon da takım bangır bangır 8 numara eksik diye bağırıyorken mason mount’a 70 milyon euro para gömdü. Takımda iyisiyle kötüsüyle verim aldığın fernandes varken onun mevkisine adam almak aptallık. Tamam fernandes de bir kdb veya ödegard değil ama ona gelene kadar takımda birçok çöp var. Kariyerinde 8 numara deneyimi olmayan mount’u 8 oynatmak için almak daha da büyük saçmalık. O paraya devşirme değil, garanti bir 8 alınırdı. Hadi höjlund potansiyelli bir isim, santrafor kıtlığı var o bir nebze anlaşılır.

Velhasıl kelam bu transferlerle bu kelin işi zor. Zaten oyuncularla da arası iyi değil gibi gözüküyor, sancho ile de sorun yaşamış. Sancho bekleneni veremedi tamam ama dortmund kariyeri antony’den 50 kat daha parlaktı. Antony balonu yerine sancho riskine girilebilirdi.

Bir manU sempatizanı olarak kendisinden ümitli değilim. Boşta nagelsman varken onunla bir yapılanmaya gitmek daha sağlıklı olacak gibi.

edit= antony kadro dışı kalmamış. kulüp adli süreci takip ettiklerini açıklamış.