psv
Futbolcu
25 Temmuz 1987(33)    İsrail    1,80
Forvet/Forvet Arkası   
İsmini ilk defa duyduğum 33 yaşındaki İsraili futbolcu.

Hücumda oynuyormuş, 9-9.5 numara gibi.
Yağız'ın haberine göre bize önerilmiş. Çin liginde oynuyormuş ve oyuncu bonservis bedeli olmadan gelecekmiş olursa.

Kariyerinin başında 2 sezon( 1 tam sezon, 2. sezon başında gönderimiş )palermo'da oynamış ama pek başarılı olmamış, ardından İsrail liginde adeta şov yapmış, sonrasında çin liginde guanhzouda çift hanelerde gol atmış.

Tam bir kapalı kutu tabiri bu futbolcu için gerçek. Fakat 2.5 milyon euro maaş ve 1 milyon euro Imza parası bekliyormuş. Mümkün değil. Xd
yagiz sabuncuoğlu'nun haberine göre bize önerilmiş israil vatandaşı forvet. 2.5 m maaş 1m imza parası talep ediyor ve fenerbahçe'ye gelmek istiyormuş. lemos ve valencia transferlerinden sonra dayak yemiş gibiydim, şerefsizim ilaç gibi geldi.
35'lik cisse'nin iş yaptığı ligde bütün takımların kocası olur. öyle bir adam işte.
Çok fena atıyordu bu adam israil zamanında şampiyonlar ligi maçlarından tanıyorum ama çin'de ne olmuştur bu zamana kadar bilinmez. 1 yıl denenbilir bir risk olabilir yetenekli olduğu kesin.
Lutfen kizmayin fakat...
(bkz:açmayın dedeler)

Oyuncunun yetenegine lafim yok da yas ortalamasi iyice yukseldi takimin. Modern futbolda temposuzluga yer yok. Basaksehir'in dedelerle sampiyon olduguna bakmayin, duzgun bir rakipleri bile yoktu.

Bizim yeni bir vedat muriqi bulmamiz lazim. Eger bu adam gelecekse o zaman valencia gelmesin. Fakat bu adam cok para talep ediyor. 2.5m euro maas vermemiz mumkun degil, yuzde 67 vergiyi de eklerseniz 4.25m euro oluyor. 1m euro da imza parasi, 5.25m euro ki daha imza parasi vergiye gidiyor mu bilmiyorum.
Umarım gelir diye düşündüğüm isimlerden attığı jeneriklik gol çok başarılı. Bu yıl gerçekten kadro yenilenmesine gidildi. Uzun zamandır neden böyle bir şey yapılmadı onu da anlamış değilim. Bu hareket 2015 yılından hemen sonra yapılmalıydı. Futbolcularda ısrar etme olayımızı bitiremedik bir türlü.
Yeni kadro yapılanmasıyla umarım saldırgan, agresif bir oyun tarzı sergileriz. UEFA'ya ya da CL'ye kalırsak belirli yerlere gidebilirsek önümüzdeki yıl da gündem transferler yaparak ileri hedeflere doğru gidebiliriz. Bu yıl artık olunması gerekiyor çünkü ilk defa bu kadar yenilenme sürecine gidildi. Şampiyonluk gelsin artık bu sene lütfen.
Vedat'ın gitmediği ve yan yana oynadıklarını düşünüyorumda.. aman aman çok fena bir şey olurdu tam birbirini tamamlayacak ikili kaç gol atarlardı hesaplayamıyorum ama vedatımız gidici malesef :(