bir sözlük özelliği.

entry'nin sağ altındaki butonlardan diyalog baloncuğuna sahip olanına tıklarsanız, entry'ye cevap verme modunu açarsınız ve kullanıcının yazdığı entry'ye cevap vermiş olursunuz.

görsel


bilgisayardayken çok problem olmasa da telefondayken problem olabiliyor ve yanlışlıkla tıklayıp bu modu açabiliyorsunuz, sonrasında ise normal olarak başlığa gireceğiniz entry'yi alakasız bir entry'ye cevap olarak girebiliyorsunuz. onun için az daha dikkatli olmakta fayda var.
bugün bazı yazar arkadaşların şikayet ettiği sözlük özelliği. açıkçası ilk başta faydalı olabileceğini düşünmüştüm fakat sonradan anladım ki pek faydalı görünmüyor. her şeyden önce formatı deliyor, forum tarzı bir tartışma dönüyor ortada.

aslında ufak hataların düzeltilmesi için kullanılacağını düşünmüştüm ilk başta. örneğin bir yazar, entry'sinde yanlış bir bilgi vermişse, mesela saat 18.00'de başlayacak maç için "17.00'de başlayacak" demişse, bir başka yazar bunu düzeltmek için bu özelliği kullanır diye düşünmüştüm ve hoşuma gitmişti. fakat gelinen noktada bazen koyu tartışmalar dönüyor ve sözlük adeta foruma dönüşüyor. bunun için tehlikeli bir özellik.

kaldırılmasa bile en azından iki kişinin tartışmasını sadece aralarında yapması daha faydalı olacaktır. gerçi onun için de mesaj özelliği var(*). neresinden tutsak elimizde kalıyor. top yönetimde deyip susuyorum.